Do Plzně přijedou zástupci univerzit z evropských měst kultury

ZČU hostí jejich výroční konferenci ve dnech 29.-30. října.

Západočeská univerzita v Plzni je od roku 2010 členem sítě univerzit evropských hlavních měst kultury (University Network of the European Capitals of Culture – UNeECC), mezinárodní neziskové asociace, založená v prosinci 2006 v maďarské Pécsi. Jejím cílem je navázat a dále prohlubovat spolupráci mezi univerzitami, které sídlí v evropských hlavních městech kultury. Svou výroční konferenci každoročně pořádá v jednom ze dvou hlavních měst kultury daného roku. V roce 2015 se této poctě dostalo právě Plzni a Západočeské univerzitě, kam zamíří zástupci univerzit například z Polska, Maďarska, Velké Británie, Francie, Itálie, Řecka, Dánska či Švédska. Na konferenci pořádané v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara zazní příspěvky zaměřené na společensko-vědní problematiku evropských měst kultury. Hlavním tématem letošního roku je „Development, Art(s) and Culture“, tedy „Rozvoj, umění a kultura“.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Kamila Kolářová

19. 10. 2015