Landscape festival

1. června, 18:00 - 1. října, 18:00

Jihlava

Festival Veřejnost Výstava

Ateliér Socha a prostor srdečně zve na Landscape festival, který 1. června začíná v Jihlavě. Akce se zúčastní vedoucí ateliéru Benedikt Tolar a student magisterského stupně Daniel Doležal, kteří představí jak sólové instalace, tak i jednu společnou.

Práce Benedikta Tolara budou zároveň součástí výstavy „Z galerie VEN! / Umění v českém veřejném prostoru po roce 1989“  v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě. Výstavu připravila v loňském roce Galerie Jaroslava Fragnera spolu s teoretikem Petrem Kratochvílem a sochařkou Petrou Vlachynskou. Představuje na šedesát realizací ve veřejném prostoru – od akcí přes dočasné intervence až po trvale umístěná umělecká díla, dále výběr děl či happeningů od 60. do 80. let, ale také devět uměleckých festivalů, které významně ovlivňují veřejný prostor řadu let. Vernisáž výstavy se uskuteční 1. června od 18:00 hodin.

Landscape festival je multioborová platforma, která více než deset let nabízí prostor pro diskuzi o kvalitě městské krajiny českých, moravských a slezských měst a obcí. Dějištěm 11. ročníku Landscape festivalu se stala Jihlava – krajské město na pomezí Čech a Moravy. Město mnoha vrstev: historických, sociálních, kulturních, a nakonec i těch geologických, jejichž bohatství bylo iniciačním faktorem jeho vzniku. Samotné zahájení festivalu se uskuteční v pátek 2. června od 14:00 hodin.

Instalace Ayrton (Senna) - Benedikt Tolar a Daniel Doležal

Lenka THOMAYER OPATRNÁ