Astronom Jiří Grygar přednášel na pedagogické fakultě

V pondělí 28. srpna zavítal mezi více než 50 účastníků matematického, chemického a fyzikálního kempu.

Každým rokem na konci prázdnin probíhá na Fakultě pedagogické ZČU týdenní soustředění - kemp pro talentované středoškolské studenty. Nejinak je tomu i letos, kdy ho navštívil uznávaný český astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Ten zvídavým mladým lidem během svého vystoupení vysvětlil, že „Pluto nemá chybu“, což vyvolalo velký zájem o následnou diskusi.

Akci i letos finančně podpořil Plzeňský kraj, proto mezi studenty zavítaly i náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Ivana Bartošová a vedoucí odboru školství Jaroslava Havlíčková. Na setkání samozřejmě nechyběl ani děkan hostitelské fakulty a zároveň astrofyzik Miroslav Randa.

Kamila Kolářová

29.08.17

DESING+ opět propojil studenty fakult navzájem i s firmami

13.02.18