Katedra germanistiky chystá přednášku o židovství v německé poválečné literatuře

Katedra germanistiky a slavistiky filozofické fakulty pokračuje i v tomto semestru s pořádáním přednášek zahraničních hostů z německy mluvících zemí. Prvním podzimním hostem bude Bettina Bannasch z Institutu germanistiky Univerzity v Augsburgu.

Její přednáška s názvem Spezialisten für hybride Lebensformen: Jekkes in der deutschsprachigen Literatur nach 1945 si klade za cíl ukázat na základě postav evropských Židů, kteří přesídlili do Izraele, pojetí národa v německé židovské literatuře od roku 1930 až po současnost. Zvláštní zřetel Bannasch klade na situaci po druhé světové válce.

Přednáška, jež proběhne v pondělí 9. října od 16:40 hodin v Německé knihovně na náměstí Republiky 12, se koná s podporou programu Evropská územní spolupráce Česká republika-Bavorsko 2014-2020/Europäische territoriale Zusammenarbeit Freistaat Bayern-Tschechische Republik 2014-2020. Vstupné je volné.

Již tradiční cyklus přednášek bude pokračovat v pondělí 23. října.

Fakulta filozofická

Helena Horová

03.10.17

Ruskému centru je pět let