Tchajwanská delegace se zajímala o výzkum na Západočeské univerzitě

V úterý 3. října navštívila Západočeskou univerzitu osmičlenná delegace z Tchaj-wanu, tvořená vrcholnými představiteli výzkumného institutu ITRI (Industrial Technology Research Institute).

ITRI je klíčovou organizací v systému podpory aplikovaného výzkumu a spolupracuje s organizacemi globálního významu. Centrem jejich zájmu na plzeňské univerzitě byly probíhající výzkumné projekty.

„Je mi ctí, přivítat Vás na Západočeské univerzitě. Kořeny a základ naší univerzity tvoří technické obory, průmyslová výroba má v tomto regionu silnou tradici. V posledních letech jsme byli velmi úspěšní – vybudovali jsme čtyři výzkumná centra excelence, což nás řadí na špičku mezi českými univerzitami,“ uvedl rektor Miroslav Holeček v úvodu setkání se členy tchajwanské delegace z institutu ITRI, doprovázené také dvěma zástupci Tchajpejské ekonomické a kulturní kanceláře v Praze.

Setkání předcházela prohlídka univerzity. Zástupci tchajwanského výzkumného institutu, jehož úkolem je mimo jiné hledat strategické partnery pro spolupráci v oblasti technologických inovací, si prohlédli Nové technologie - výzkumné centrum, kde jim docent Ján Minár představil svůj výzkum v oblasti pokročilých materiálů, zejména týkající se projektu excelentního výzkumného týmu s názvem Výpočetní a experimentální design pokročilých materiálů s novými funkcionalitami. Program dále pokračovali návštěvou Regionálního inovačního centra elektrotechniky a s aktuálními výzkumnými projekty se členové delegace seznámili také na fakultě aplikovaných věd.

Setkání s vedením univerzity bylo věnováno vzájemnému seznámení se systémy fungování a také financování výzkumných center u nás a na Tchaj-wanu.

Západočeská univerzita byla první zastávkou v třídenním programu návštěvy tchajwanské delegace v České republice. Ve dnech 5. – 6. října se v Praze koná seminář na téma řízení aplikovaného výzkumu, kterého se účastní i zástupci dalších českých univerzit. S přednáškou věnovanou zcela novým vícefunkčním tenkovrstvým materiálům zde vystoupí také profesor Jaroslav Vlček z Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.

„Zájmu tchajwanského institutu ITRI o práci našich výzkumníků si ohromně vážím. Výsledky návštěvy můžeme zatím těžko předjímat, ale vzhledem k tomu, že Západočeskou univerzitu delegace během své návštěvy v České republice navštívila jako jedinou, potenciál spolupráce tu jistě je,“ dodává rektor Miroslav Holeček. 

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

04.10.17


Konference Smart City Plzeň opět obsadí Fakultu elektrotechnickou


Fakulta elektrotechnická

316

06.03.18


Čelem k masám? aneb jaké bylo tvůrčí ohlédnutí za únorem 1948 na Sutnarce


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

45

03.03.18


Akademici Plzeň budou hrát pro děti ze škol


Studentské organizace

21

05.03.18