Sýpka plná autorského šperku

Ještě do 19. listopadu mají milovníci šperku mimořádnou příležitost navštívit výstavu v Galerie Sýpka na Klenové.

Studenti a absolventi ateliéru Design kovu a šperku zde pod vedením Petra Vogela nainstalovali své klauzurní a absolventské práce vzniklé za období posledních pěti let. Jedná se o unikátní prezentaci, která je svým rozsahem a náplní ve svém oborovém zaměření jednou z největších výstav autorského šperku v Evropě.

„Snažím se, aby si studenti jako tvůrci i malého šperku byli vědomi toho, že i tento drobný předmět má svůj smysl, význam, záznam, vzkaz – takový obsah, který zahrnuje účelnost, ale přitom jí může přesahovat. Nejde jen o snahu udělat věc tvarově efektní nebo čistě řemeslně zvládnutou, ale jde o víc – jde o spoluvytváření příběhu – příběhu lidského života,“ vysvětluje Vogel.

Společně s výstavou byl vydán reprezentativní katalog prací, který vznikl za finanční podpory Plzeňského kraje a pod záštitou hejtmana Josefa Bernarda. Výstava byla prodloužena a  je možné ji navštívit od úterý do neděle od 10:00 do 12:00 hodin a od 12:30 do 16:00 hodin.

Foto: Martina Havlová

06.11.17

Univerzitní vydavatelství zve na Svět knihy Plzeň, jeho stánek chybět nebude

Univerzitní knihovna