Západočeská univerzita přivítala členy vedení Univerzity Jana Evangelisty Purkyně

Ve středu 21. března přivítal rektor Západočeské univerzity (ZČU) Miroslav Holeček svůj protějšek z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem. Rektor UJEP Martin Balej zavítal na návštěvu ZČU společně se svými prorektory.  
Akreditace studijních programů, hodnocení kvality, hodnocení tvůrčí činnosti, ale také evropské projekty, problematiky GDPR a mnoho dalšího bylo tématy rozhovoru vrcholných představitelů obou univerzit. Ty spojuje nejen rok 1991, v němž byly obě zákonem České národní rady zřízeny, ale průsečíků se mezi UJEP s osmi fakultami a ZČU s devíti najde jistě mnohem více.

Role hostitele se recipročně po loňské podzimní návštěvě v Ústí nad Labem nyní ujala Západočeská univerzita. "Vážím si toho, že můžeme s kolegy z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně sdílet zkušenosti," řekl rektor ZČU Miroslav Holeček, který své kolegy z Ústí doprovodil také během jejich prohlídky výzkumného centra Nové technologie pro informační společnost. Kromě toho si členové vedení UJEP prohlédli druhý den své návštěvy v Plzni budovu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.
 

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

23.03.18


Katedra hudební kultury zve na koncert ke 100. výročí československé státnosti


Fakulta pedagogická

17

24.04.18


Na ZČU začaly Jaderné dny. Diskutovat se bude o budoucnosti jaderné energetiky


Fakulta strojní

270

19.04.18


ELSA Plzeň navštívila jednání u Krajského soudu v Plzni


Studentské organizace

21

14.04.18