Návštěva Mykhailo Kirichenka na NTC

V týdnu od 19. do 23. března navštívil naše pracoviště Nové technologie - výzkumné centrum Mykhailo Kirichenko z Národní technické university v Charkově.

Mykhailo Kirichenko se zabývá přípravou a výzkumem solárních článků založených na CdS/CdTe and CIGS struktuře. Hlavním cílem jeho práce je zejména řešení problémů souvisejících s využitím flexibilních substrátů a dále zlepšování stability článku.

Mykhailo představil ve dvou hodinových přednáškách výsledky dosažené v rámci výzkumu na jejich oddělení. Při prohlídce laboratoří byl seznámen s vybavením a jejich možnostmi. V rámci schůzek s několika pracovníky byly hledány možnosti spolupráce mezi výzkumnými skupinami a byl domluven první společný experiment, který začne v létě letošního roku. Obě pracoviště podají česko-ukrajinský projekt zaměřený na mobilitu pracovníků, který by měl umožnit další návštěvy a případné prohloubení spolupráce.

Nové technologie - Výzkumné centrum

Blanka BRABENCOVÁ

26.03.18

Významná slovenská hudební pedagožka navštívila Fakultu pedagogickou