Západočeská univerzita v Plzni pořádá sportovní přebory vysokých škol 2018

Pro oblast Čechy je vypsáno celkem 14 kvalifikačních turnajů o postup na České akademické hry, které v letos uspořádá Masarykova univerzita v Brně. Hned sedm turnajů organizuje katedra tělesné výchovy a sportu (KTS) Fakulty strojní. Reprezentační výběry studentů ZČU se připravují na všech 14 akcí.

Konkrétně se v Plzni odehrají florbalové zápasy mužů i žen, futsalová utkání, oblastní přebory VŠ ve volejbale mužů a žen, oblastní přebory VŠ v házené žen a fotbalové zápasy.

Kromě kvalifikačních turnajů se ZČU přihlásila také k pořadatelství Akademických mistrovství ČR. V únoru byli na domácím šampionátu úspěšní lukostřelci. M. Horáčková se stala akademickou mistryní ČR a družstvo Západočeské univerzity získalo bronzové medaile. Ve dnech 12. až 13. června 2018 uspořádá ZČU Akademické mistrovství ČR v softbalu mužů.

Bližší informace k uvedeným akcím naleznete na webu KTS a České asociace univerzitního sportu.

Hana PRAŽÁKOVÁ

10.04.18

Fakulta zdravotnických studií slaví desáté narozeniny

Fakulta zdravotnických studií