Bavorsko-český kongres malých a středních podniků proběhne poprvé v Čechách. Hostí jej ZČU

Výzkumné centrum NTIS společně s Fakultou strojní pořádá 3. května  IV. Bavorsko-český kongres malých a středních podniků. Během kongresu se představí odborníci zabývající se problematikou Průmyslu 4.0 a zaváděním digitalizace do MSP.
Součástí programu jsou odborné exkurze do vybraných firem. Akce je přístupná zdarma po přihlášení.

Kongres začne již v 11 hodin sérií přednášek, na které plynule navážou odborné exkurze ve firmách Hofmeister, s.r.o. a Novasport spol., s r.o.

Na organizaci kongresu se podílí Cluster Mechatronik & Automation, Západočeská univerzita, zástupci Evropského regionu Dunaj - Vltava a ostatní partneři projektu OptiPro 4.0, který je zaměřen na podporu malých a středních podniků v rámci Průmyslu 4.0.

Program:
  • 11:00 Přivítání a aktuální informace z branže (Václava Radějová, Tom Weber, Cluster Mechatronik & Automation; Jaroslava Pongratz, Evropský region Dunaj – Vltava)
  • 11:15 Zvýšit obrat – snížit materiálové zásoby – a jak to jde dohromady (Prof. Dr. Josef Stettmer, Technická vysoká škola Deggendorf)
  • 11:35 Optimalizujte nákup a logistiku - pomocí chytrých dat, která máte k dispozici (Christian Kluge, M.Sc., Technologický Campus Grafenau; Ing. Lucie Váchová, Vysoká škola ekonomická v Praze)
  • 11:55 Navzdory nedostatku pracovních sil: Najděte ty správné pracovníky pro dlouhodobou spolupráci (Ing. Pavel Kožmín, Ph.D., Hofmeister, s.r.o.)
  • 12:15 Polední občerstvení – s kávou, rozvovory a novými kontakty
  • 13:15 Laserové mikroobrábění pracovních nástrojů (Hofmeister, s.r.o. - prohlídka výroby v malých skupinách)
  • 14:40 Optimální layout + ergonomická pracoviště = větší výkon a uvolněnější zaměstnanci (Doc. Ing. Michal Šimon, Ph.D., Západočeská univerzita v Plzni)
  • 15:30 Co přináší spolupráce s vysokými školami samotnému podniku? Syrová zpráva z praxe (Novasport spol., s r.o. - prohlídka výroby v malých skupinách)