Významná slovenská hudební pedagožka navštívila Fakultu pedagogickou

V rámci projektu Erasmus byla hostem katedry hudební kultury Fakulty pedagogické ZČU V Plzni hudební pedagožka a vědkyně Irena Medňanská, ředitelka Inštitútu hudobného a výtvarného umenia Prešovské univerzity.

Medňanská je velkou přítelkyní české kultury a často participuje na projektech česko-slovenské spolupráce v této oblasti. Během svého plzeňského pobytu pronesla mj. zásadní přednášku o tvorbě slovenských skladatelů pro dětské sbory. Se svým manželem Karolom Medňanským, který v Plzni nedávno také přednášel, navštívili kampus i několik koncertů.

O možnostech další spolupráce pedagožka jednala s proděkankou FPE Zdeňkou Chocholouškovou a Jiřím Bezděkem. Díky angažmá manželů Medňanských se do Prešova stěhuje významná výstava 100 let symbolů české státnosti, na které se podílejí i pracovníci Fakulty pedagogické ZČU v Plzni.

Na snímku zleva při návštěvě jednoho z plzeňských koncertů Karol Medňanský, Irena Medňanská a Jiří Bezděk.

Jiří Bezděk

16.04.18

Plzeňská šachová liga má svého vítěze

Fakulta aplikovaných věd