Fake news přilákaly desítky studentů

Horké téma dnešních dnů - tzv. fake news, ať už ve vědy či politice, přiblížíla studentům Západočeská univerzity Akademie ČT. Ta se po roce vrátila na půdu ZČU a zaplnila posluchárnu v Jungmannově ulici do posledního místa.
S prvním příspěvkem vystoupil bývalý zpravodaj České televize v USA Martin Řezníček, který se zaměřil na lži a polopravdy doprovázející poslední volbu amerického prezidenta. Populární moderátor pořadu Hydepark Civilizace Daniel Stach pak rozebral fake news ve vědě a problematiku tzv. predátorských časopisů. Hosty z České televize doplnili politologové ZČU Přemysl Rosůlek a Petr Krčál, kteří si vzali na mušku hoaxy na sociálních sítích a diskurzivní portrétování médií v imaginaci Miloše Zemana. Soudě dle plně obsazeného sálu a četných dotazů byla tematika fake news pro letošní jarní Akademii ČT šťastnou volbou. Na další pokračování vzdělávacího cyklu se můžeme těšit možná už na podzim.

Martin Řezníček

Daniel Stach