Fake news přilákaly desítky studentů

Horké téma dnešních dnů - tzv. fake news, ať už ve vědy či politice, přiblížíla studentům Západočeská univerzity Akademie ČT. Ta se po roce vrátila na půdu ZČU a zaplnila posluchárnu v Jungmannově ulici do posledního místa.
S prvním příspěvkem vystoupil bývalý zpravodaj České televize v USA Martin Řezníček, který se zaměřil na lži a polopravdy doprovázející poslední volbu amerického prezidenta. Populární moderátor pořadu Hydepark Civilizace Daniel Stach pak rozebral fake news ve vědě a problematiku tzv. predátorských časopisů. Hosty z České televize doplnili politologové ZČU Přemysl Rosůlek a Petr Krčál, kteří si vzali na mušku hoaxy na sociálních sítích a diskurzivní portrétování médií v imaginaci Miloše Zemana. Soudě dle plně obsazeného sálu a četných dotazů byla tematika fake news pro letošní jarní Akademii ČT šťastnou volbou. Na další pokračování vzdělávacího cyklu se můžeme těšit možná už na podzim.

Martin Řezníček

Daniel Stach

Petr Krčál

Kamila Kolářová