Mladí absolventi letních škol JuniorFEL a [JuniorFEL²] slavnostně promovali

Šedesát žáků základních a středních škol dnes na Západočeské univerzitě v Plzni zakončilo slavnostní promocí studium dvou oblíbených letních škol. Tradiční JuniorFEL a na ni navazující [JuniorFEL²] je hravou a srozumitelnou formou provedly světem elektroniky a elektrotechniky.

Po týdnu stráveném studiem na Fakultě elektrotechnické převzali mladí účastníci letních škol JuniorFEL a [JuniorFEL²] z rukou proděkana Jiřího Hammerbauera diplomy. Slavnostní promoce začala v pravé poledne a nenechali si ji ujít členové jejich rodin, kteří zaplnili celou posluchárnu. „Během těchto dní jste si dokázali, že elektrotechnika není strašák, ale obor, který má obrovské možnosti a tudíž také velikou budoucnost. Naučili jste se, že to není jen matematika, fyzika a počítače. Na vlastní kůži jste se přesvědčili, že je to věda, která se nedá naučit nazpaměť, ale že problémům je potřeba porozumět, rozvinout tvůrčí představivost a co je nejdůležitější - vyzkoušet si to v praxi,“ hovořil proděkan k chlapcům i dívkám. „Doufám, že se nevidíme naposledy, že se k nám vrátíte nejen při dalších ročnících této akce, ale v budoucnu zejména jako naši studenti,“ dodal.

Letní škola JuniorFEL se letos konala už po dvanácté. Od pondělí 27. srpna ji denně navštěvovalo 48 žáků 5. – 9. tříd základních škol a primy až kvarty víceletých gymnázií, rozdělených do čtyř skupin. [JuniorFEL²] má za sebou už druhý ročník a elektrotechnickými tématy se díky ní zabývalo 12 středoškoláků. Všichni studenti navštívili celkem pět oborově různých pracovišť a laboratoří, seznámili se s výrobou a distribucí elektrické energie, se základy elektrických obvodů, pronikli do tajů vysokonapěťových výbojů, zkusili si postavit a také naprogramovat robota. Nahlédli rovněž do oblasti šíření elektromagnetických vln, poznali, co je to elektromobilita, jak pracuje televize, termokamera, navigační systém GPS i malé vědecké satelity.

Promoce se zúčastnili také představitelé Krajského úřadu Plzeňského kraje, Magistrátu města Plzně a dalších partnerů. Absolventům obou škol předávali věcné ceny za úspěchy v soutěžích, které byly součástí JuniorFEL.Galerie


Fakulta elektrotechnická

Pavel KORELUS

31. 08. 2018


Ryby a mléko všem! Krále Majáles vystřídala královna Anička von Kočička

Festival Studium Univerzita

Celouniverzitní

14. 05. 2019

Fakulta pedagogická pořádala soutěžní přehlídku SVOČ 2019

Soutěž Studenti Studium

Fakulta pedagogická

09. 05. 2019

Student Sutnarky navrhl budku pro netopýry

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

07. 05. 2019