Katedra výtvarné výchovy a kultury otevřela o víkendu ateliéry i galerii

Na jeden den byla k vidění díla budoucích učitelů.
Katedra výtvarné výchovy a kultury Fakulty pedagogické ZČU se v sobotu 29. září připojila k dalšímu ročníku Víkendu otevřených ateliérů. V galerii KVK a vlastních ateliérech vystavila katedra diplomové a bakalářské práce svých absolventů. Široká veřejnost tak měla možnost vidět díla budoucích učitelů výtvarné výchovy, a to z nejrůznějších oblastí - malby, grafiky, animace, fotografie, digitální kresby a další.

Vedle obdivování vystavených prací návštěvníci také listovali jejich kvalitní textovou částí (kunsthistorický kontext děl a společenské a kulturní kontexty a část didaktická). Katedra rovněž nabídla hravý workshop Oživlé město pod vedením Moniky Plíhalové. Všichni návštěvníci při něm tvořili společný obraz, přičemž námětem workshopu byla zákoutí města Plzně promítaná z dataprojektoru, která ožila kresebnými zásahy malých i větších návštěvníků.

Víkend otevřených ateliéru se konal potřetí, spojil 135 výtvarníků na 61 místech v Plzni a okolí.

Pavel KORELUS

02. 10. 2018

Světoví odborníci diskutovali o ekonomických dopadech pivovarnictví při konferenci Beeronomics 2019

Konference Univerzita Veřejnost

Fakulta ekonomická

14. 06. 2019

Tišnovskou galerii rozhýbala výstava Boom! Grrr!! Bang!!! A vše se hýbe?!

Univerzita Veřejnost Výstava

10. 06. 2019