Codeweek představí programování

Šestý ročník festivalu zve i na Fakultu aplikovaných věd.

Codeweek je celoevropský festival, který už šestým rokem přibližuje veřejnosti počítačové programování. Ve čtvrtek 18. října se do něj od 16 do 19 hodin zapojí také katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd ZČU.

Zájemci, kteří FAV navštíví, si budou moci vyzkoušet programování od obyčejného hraní po vědecké projekty. Připraveno pro ně bude devět expozic jako Programování her pro virtuální realitu, Programování v Minecraftu, Programování robotické ruky ve SCRATCHi a další. Kompletní seznam najdete zde.

Katedra informatiky a výpočetní techniky pořádá Codeweek ve spolupráci se spolkem nvias.org a společností Aimtec.

Codeweek je určen školním dětem, rodičům a středoškolákům a má ukázat, co vše lze programováním vytvořit. Většinou jde o otevřené akce ve školách nebo knihovnách, kde se mladí lidé dozvídají, jak může programování pomáhat při realizaci nápadů, jak fungují technologie a jak IT ovlivňuje každodenní život. CodeWeek potrvá do 21. října. Více na webu festivalu.

Fakulta aplikovaných věd

Pavel KORELUS

15. 10. 2018

To jsem z toho jelen a Hysterie Umění – knižní novinky od absolventek Sutnarky