Do Plzně se sjeli zaměstnanci univerzitních knihoven

Konference

Od 30. do 31. října proběhla v Plzni tradiční konference vysokoškolských knihoven Bibliotheca Academica.

Pořadateli konference byly Asociace knihoven vysokých škol a Univerzitní knihovna Západočeské univerzity (ZČU). Podle slov ředitelky Univerzitní knihovny ZČU Miloslavy Faitové se v letošním roce sjelo do Plzně téměř 150 pracovníků knihoven a další účastníci z řad vystavovatelů. Na konferenci je přivítal kvestor ZČU Petr Beneš.

První den odborného setkání účastníci diskutovali o knihovních systémech, interiérech knihoven a mezi tématy bylo také postavení knihovny v rámci vysoké školy. Druhý den byly přednášky zaměřené na sdílení zkušeností, ať již pracovních nebo ze zahraničních služebních cest, a nové trendy v oboru. Vedle klasických forem práce byl prostor věnován i workshopům, průzkumům názorů a diskuzím o všech oblastech práce knihoven.

„V Plzni a na Západočeské univerzitě jsme nalezli příjemné prostředí pro naše jednání i doprovodný společenský program,“ poděkovala na závěr předsedkyně Asociace knihoven vysokých škol Hana Landová. "Věříme, že podobně podařené bude i setkání v příštím roce na VUT v Brně,“ dodala.

Univerzitní knihovna

Šárka Stará

02. 11. 2018

Závěrečný slavnostní workshop završil více jak dvouletý česko-bavorský projekt STUDYKOM