Studenti učí studenty poskytovat první pomoc

Seminář Studenti

Zachraň život na ZČU, to je název projektu tří nadšených studentů oboru Zdravotnický záchranář. Na situace, kdy včasná pomoc může zachránit lidský život, připravují své kolegy ze všech fakult ZČU.
"Jsme parta nadšených studentů, kteří by rádi předávali své znalosti a dovednosti ostatním," píší o sobě na svém webu Eliška Kantová, Pavel Beran a Simona Kratochvílová, studenti 2. a 3. ročníku oboru Zdravotnický záchranář na Fakultě zdravotnických studií ZČU. Jejich cílem je naučit ostatní studenty první pomoc. Pořádají proto 2-3 hodinové kurzy, jejichž účastníky seznámí s resuscitací, naučí, jak si poradit s masivním krvácením, a proberou i nejčastější nemoci, které člověka ohrožují na životě.

Celý kurz je přitom pro studenty ZČU ZCELA ZDARMA. V současné době jsou vypsané termíny 6., 8, 13. a 15. listopadu. Pro účast je potřeba se registrovat na webových stránkách projektu. Tam je také uveden kontakt a všechny důležité informace.

"Třeba právě vy budete někdy svědky srdeční zástavy a sami poznáte, že poskytnout první pomoc může opravdu člověku zachránit život! Pokud jste nad tím alespoň chvilku přemýšleli, neváhejte se ozvat," vzkazují na svých webových stránkách mladí záchranáři.

Šárka Stará

04. 11. 2018

Fakulta zdravotnických studií získala akreditaci pro čtyři studijní programy

Studium Tisková zpráva Univerzita