Festival Cesta ženy - matky

17. listopadu, 09:00

Fakulta zdravotnických studií, Husova 11

Přednáška Seminář Veřejnost

V sobotu 17. listopadu se na Fakultě zdravotnických studií (FZS) ZČU v Husově ulici 11 uskuteční 7. ročník festivalu pro podporu přirozeného těhotenství a porodu Cesta ženy – matky.

Určeno pro: veřejnost
Více informací na: https://cestazenymatky.wordpress.com/

Už v pátek 16. listopadu od 17 hodin se bude v budově fakulty promítat slovenský dokumentární film Medzi nami, nabízející pohled do slovenských porodnic. Po něm bude následovat diskuse s režisérkou Zuzanou Limovou.

Sedmý ročník festivalu Cesta ženy - matky opět přinese důležité informace ženám, které procházejí jedním z nejdůležitějších období svého života – těhotenstvím, nebo se na něj připravují. „Chceme ženám v období, kdy se stávají maminkami, nabídnout informace a podněty, které pro ně jsou zajímavé,“ říká Eva Hendrych Lorenzová z katedry ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni, která festival organizuje.

Program tvořený přednáškami a workshopy začne v sobotu 17. listopadu v 9 hodin ráno. Provedou jím porodní asistentky, poradkyně pro oblast rodičovství a ženy dalších profesí souvisejících s tématy festivalu. V přednáškách se bude hovořit o porodnicích, aromaterapii a Bachových esencích a zájem jistě vzbudí téma přirozeného porodu. Na odpolední blok jsou připravena témata Sebeláska v mateřství, Porod jako spouštěč deprese a Partnerské těhotenské a předporodní ladění.

Během dne se uskuteční šest workshopů. Věnovány budou arteterapii v těhotenství a také přímo zpěvu. Řada nastávajících maminek si jistě nenechá ujít workshopy (Ne)obyčejné kojení, Hypnoporod jako cesta k jemnému zrození a mateřství, Jak na vztahy mezi sourozenci nebo Lesní školka Berounka.

Novinkou letošního festivalu je poradenství přímo od porodních asistentek, které budou ženám k dispozici od 9 do 15 hodin. Návštěvníci akce se mohou opět těšit na prodejní expozice s přírodní kosmetikou, aromaterapeutickými přípravky, potřebami pro nošení dětí, moderními látkovými plenami a dalšími užitečnými pomůckami. O děti se během festivalu postarají v dětském koutku lidé ze spolku Uzlík.

Vstupné na festival je dobrovolné, doporučená cena je 100 Kč. Místo na přednáškách není potřeba předem rezervovat. Naopak na workshopy je podle organizátorů vhodné se zaregistrovat, a to zasláním e-mailu na adresu: elorenzo@kos.zcu.cz. Veškeré informace zájemci najdou na webových stránkách festivalu.

Partnery festivalu jsou Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně, Unie porodních asistentek a Sdružení porodních asistentek Plzeňského kraje.

Fakulta zdravotnických studií

Šárka Stará