Křest knihy Dobrodružný příběh Broumovského kláštera

20 11

20. listopadu, 18:00

Sýpka Břevnovského kláštera v Praze

Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara zve na křest knihy Dobrodružný příběh Broumovského kláštera v úterý 20. listopadu od 18 hodin v prostorách sýpky Břevnovského kláštera v Praze.

Úvodní slovo pronese arciopat břevnovský Petr Prokop Siostrzonek a zakladatel Agentury pro rozvoj Broumovska Jan Školník.

Osm bohatě ilustrovaných kapitol s prvky komiksu a jednou prostorovou ilustrací seznamuje čtenáře s jednotlivými etapami vývoje kláštera od jeho založení až po současnost. Hravá forma, pevný papír a barevná kroužková vazba činí publikaci přístupnou a zároveň odolnou i nejmladším čtenářům. Nejen oni, ale i jejich rodiče, se po začtení a zakoukání se do kouzelných ilustrací mohou dozvědět co je to škapulíř, kde bylo v broumovském klášteře ukryté Turínské plátno, nebo co musel překonávat Alois Jirásek, když chodil do školy.

Kniha vznikla díky spolupráci Benediktinského opatství sv. Václava a Agentury pro rozvoj Broumovska s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara. Ilustrace vytvořily čtyři studentky magisterského studia z ateliéru Komiks a ilustrace pro děti. Anna Bergmannová, Kamila Pokorná, Anne-Marie Rohanová a Jana Vobořilová pracovaly pod vedením doc. M.A. Barbary Šalamounové. Různorodost výtvarných projevů sjednocuje zvolená technika - kresba tužkou a pastelkami v kombinaci s akvarelem.

Zájemci si mohou knihu zakoupit přímo na křtu, nebo při návštěvě Břevnovského či Broumovského kláštera.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

20. 11. 2018, 18:00


17 5
Spolupráce Veřejnost Výstava

Fakulta aplikovaných věd zve na vernisáž výstavy 3D modelů barokních památek

Regionální infocentrum Plzeňského kraje a Bavorska


Fakulta aplikovaných věd

17. 05. 2019, 11:00

11 5
Festival Koncert Univerzita

Majáles Open Air 2019

amfiteátr Lochotín


Celouniverzitní

11. 05. 2019, 12:00

29 5
Studenti Veřejnost Zaměstnanci

English Conversation Club

US Point, místnost UU 309, Univerzitní 22, Plzeň


Celouniverzitní

29. 05. 2019, 17:30