Křest knihy Dobrodružný příběh Broumovského kláštera

20 November

20. listopadu, 18:00

Sýpka Břevnovského kláštera v Praze

Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara zve na křest knihy Dobrodružný příběh Broumovského kláštera v úterý 20. listopadu od 18 hodin v prostorách sýpky Břevnovského kláštera v Praze.

Úvodní slovo pronese arciopat břevnovský Petr Prokop Siostrzonek a zakladatel Agentury pro rozvoj Broumovska Jan Školník.

Osm bohatě ilustrovaných kapitol s prvky komiksu a jednou prostorovou ilustrací seznamuje čtenáře s jednotlivými etapami vývoje kláštera od jeho založení až po současnost. Hravá forma, pevný papír a barevná kroužková vazba činí publikaci přístupnou a zároveň odolnou i nejmladším čtenářům. Nejen oni, ale i jejich rodiče, se po začtení a zakoukání se do kouzelných ilustrací mohou dozvědět co je to škapulíř, kde bylo v broumovském klášteře ukryté Turínské plátno, nebo co musel překonávat Alois Jirásek, když chodil do školy.

Kniha vznikla díky spolupráci Benediktinského opatství sv. Václava a Agentury pro rozvoj Broumovska s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara. Ilustrace vytvořily čtyři studentky magisterského studia z ateliéru Komiks a ilustrace pro děti. Anna Bergmannová, Kamila Pokorná, Anne-Marie Rohanová a Jana Vobořilová pracovaly pod vedením doc. M.A. Barbary Šalamounové. Různorodost výtvarných projevů sjednocuje zvolená technika - kresba tužkou a pastelkami v kombinaci s akvarelem.

Zájemci si mohou knihu zakoupit přímo na křtu, nebo při návštěvě Břevnovského či Broumovského kláštera.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

20. 11. 2018, 18:00


17 March
Univerzita Věda Veřejnost

28. ročník mezinárodního veletrhu AMPER

Výstaviště Brno


Fakulta elektrotechnická

17. 03. 2020, 10:00

25 March
Další vzdělávání Seminář Zaměstnanci

Motivace studentů na vysoké škole

UL 601 (budova Fakulty strojní) Univerzitní 22, Plzeň


Celouniverzitní

25. 03. 2020, 09:00

18 March
Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Poradenské semináře USA - Studujte v Kalifornii (webinář)

online (registrace nutná)


Celouniverzitní

18. 03. 2020, 16:30