Student Fakulty filozofické získal Cenu republiky Peru 2018

Studenti Úspěchy

Osmý ročník soutěže pro středoškoláky a vysokoškoláky vyvrcholil obřadem na plzeňské radnici.
Obřadní síň plzeňské radnice hostila v úterý 27. listopadu osmý ročník vyhlašování Cen republiky Peru. Soutěž, určená pro studenty středních škol Plzeňského kraje a pro studenty Západočeské univerzity v Plzni, má rozšiřovat povědomí o peruánské kultuře.

Tématem letošního ročníku byl Odkaz a význam zásluh maršála Ramóna Castilla (1797 – 1867), vojáka, politika a prezidenta Peru, na kterého se vzpomíná jako na pokrokovou osobnost. Jeho hlavními politickými a sociálními reformami bylo zrušení poplatků indiánům a osvobození otroků afrického původu. Dále zrušil trest smrti, vyhlásil zákon svobody tisku, podnítil rozvoj peruánské Amazonie...

Do soutěže se tentokrát přihlásilo deset studentů z Gymnázia Luďka Pika, Církevního gymnázia Plzeň a ze Západočeské univerzity v Plzni. Středoškolskou kategorii vyhrála práce Jana Pěnkavy z Gymnázia Luďka Pika, cenu za nejlepší vysokoškolskou práci si odnesl Daniel Krejčí z Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni. Ostatní účastníci obdrželi diplom.

Ocenění studentům předávala velvyslankyně J. E. Liliana de Olarte de Torres Muga. Pochválila je za velmi pečlivé a hluboké zpracování zadaného tématu a ve svém projevu připomněla, že vyhlášení Ceny republiky Peru souvisí vždy se slavnou událostí, osobností či geografickou zajímavostí republiky Peru.

Foto: město Plzeň


Galerie


Vítězové Jan Pěnkava (vlevo) a Daniel Krejčí (vpravo).

Fakulta filozofická

Pavel KORELUS

30. 11. 2018


Slavnostní promoce zakončila 8. ročník letní školy Fakulty ekonomické

Další vzdělávání Studenti Veřejnost

Fakulta ekonomická

15. 07. 2019

Západočeská univerzita chce podpořit tvůrce porcelánu a keramiky

Spolupráce Tisková zpráva Veřejnost

Celouniverzitní

17. 07. 2019

Akademici na bruslích budou letos bojovat o Pohár Jana Palacha

Sport Studenti Univerzita

Celouniverzitní

12. 08. 2019