Ekonomická fakulta pořádá Dny geografie 2015

Probíhají od 16. do 27. listopadu.

Dny geografie v Česku navazují na tradici v anglosaských zemích, konkrétně na Geography Awareness Week, GIS Day a Day of Geography. Katedra geografie Fakulty ekonomické ZČU ve spolupráci se Západočeskou pobočkou České geografické společnosti zorganizovala řadu akcí na podporu a propagaci geografie. Vyučující z katedry geografie během dvou týdnů povedou 14 různých vyučovacích hodin na plzeňských středních školách.

V pátek 20. listopadu se sešli absolventi studia geografie na přednášce Michala Kohouta „The Future of America: What can we expect?“, po které následovalo neformální posezení. Studenti se mohou 26. listopadu těšit na přednášku Ivana Bičíka z Výzkumného centra změn využití ploch Česka (LUCC Czechia) při Přírodovědecké fakultě UK v Praze s názvem „Vývoj využití ploch v Česku“.

Podrobnosti o jednotlivých akcích najdete na stránkách katedry geografie.

Fakulta ekonomická

Jan Kopp

25. 11. 2015

Výzva Měsíční vytrvalec je zpátky

Sport Studenti Zaměstnanci

13. 10. 2021

Archeologické sondy na mohyle ve Vražkově pod horou Říp. Odkryty byly obvodové příkopy a dva hroby ze pozdní doby kamenné.

Další pravěká mohyla pod Řípem. Archeologové odkryli dva hroby z doby kamenné

Spolupráce Tisková zpráva Věda

Fakulta filozofická

15. 10. 2021