Ekonomická fakulta pořádá Dny geografie 2015

Probíhají od 16. do 27. listopadu.

Dny geografie v Česku navazují na tradici v anglosaských zemích, konkrétně na Geography Awareness Week, GIS Day a Day of Geography. Katedra geografie Fakulty ekonomické ZČU ve spolupráci se Západočeskou pobočkou České geografické společnosti zorganizovala řadu akcí na podporu a propagaci geografie. Vyučující z katedry geografie během dvou týdnů povedou 14 různých vyučovacích hodin na plzeňských středních školách.

V pátek 20. listopadu se sešli absolventi studia geografie na přednášce Michala Kohouta „The Future of America: What can we expect?“, po které následovalo neformální posezení. Studenti se mohou 26. listopadu těšit na přednášku Ivana Bičíka z Výzkumného centra změn využití ploch Česka (LUCC Czechia) při Přírodovědecké fakultě UK v Praze s názvem „Vývoj využití ploch v Česku“.

Podrobnosti o jednotlivých akcích najdete na stránkách katedry geografie.

Fakulta ekonomická

Jan Kopp

25. 11. 2015

Dárci ze Západočeské univerzity pomohli Paměti národa

Spolupráce Univerzita Veřejnost

22. 12. 2021

Galerie Ladislav Sutnara zve na výstavu Vladimíra Vély

Univerzita Veřejnost Výstava

14. 01. 2022

Citační manažer pomůže při psaní kvalifikačních a odborných prací

Studenti Studium Zaměstnanci

Univerzitní knihovna

11. 01. 2022

Originální mapy stabilního katastru v ostrovním zobrazení z roku 1830.

Geomatici a informatici vytvořili technologii pro zpracování téměř 200 let starých katastrálních map

Spolupráce Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

17. 01. 2022