Vyšel časopis ZČU&architektura

Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Nové číslo časopisu Západočeské univerzity v Plzni vás pomocí článků, fotografií a rozhovorů seznámí se všemi budovami, v nichž univerzita sídlí. Najdete ho ve stojáncích na fakultách a jako vždy také v elektronické verzi.

Ve stojáncích na všech fakultách Západočeské univerzity v Plzni je k mání nové číslo časopisu ZČU&…, tentokrát věnované architektuře. Na čtyřiceti stranách vás seznámí se všemi budovami, v nichž sídlí univerzita i její součásti – od památkového skvostu, jakým je budova Fakulty právnické, přes areál kampusu na Borech po zámek v Nečtinech.

Kdo je pod budovami podepsán a kdy vznikly? Sloužily vždy škole, nebo měly jiný účel? Jaké zajímavosti skrývají? To vše se dočtete. Nechybí ani rozhovory, díky nimž můžete poznat například autora univerzitního kampusu Pavla Němečka a jeho syna Daniela, který na jeho práci navázal, nebo se na ZČU podívat očima architekta a památkáře Petra Domanického. Dozvíte se, jak mohl vypadat kampus, kdyby původní plány vyšly, a zároveň také nahlédnete do budoucnosti. Na závěr vás prověří malý test.

Časopis ZČU&architektura si můžete přečíst také v elektronické podobě. Navazuje na pět předchozích čísel věnovaných umění, 25. výročí ZČU, absolventům, vědě a studentům. Všechna čísla najdete zde.

Přejeme příjemné čtení!

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

08. 01. 2019


Fakulta elektrotechnická představila projekt zaměřený na elektrifikaci dopravy

Spolupráce Tisková zpráva Věda

Fakulta elektrotechnická

26. 11. 2019

Na druhý ročník International Day Plzeň lákali i Vandráci Pavel Liška a Honza Révai

Přednáška Studenti Univerzita

International Office

29. 11. 2019

Didaktička ze Západočeské univerzity Lucie Rohlíková získala cenu ministerstva školství

Tisková zpráva Úspěchy Zaměstnanci

Fakulta pedagogická

28. 11. 2019