Jak jsme na tom v Evropě se svobodou? Napište esej a soutěžte

Soutěž Spolupráce Studenti

Evropská studentská soutěž o nejlepší esej se koná už podeváté. Uzávěrku má v půli února.
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem upozorňuje studenty na 9. Evropskou studentskou soutěž o nejlepší esej. Vyhlásili ji Martin Kastler, předseda Ackermann-Gemeinde a bývalý europoslanec, a Matěj Spurný, předseda Společnosti Bernarda BolzanaNejlepší esej odmění porota částkou 500 , druhý nejlepší počin 300 € a třetí 200 €.

Soutěže se mohou zúčastnit vysokoškoláci a doktorandi z Německa, Rakouska, Česka a Slovenska, přičemž letošní téma zní Bilancování po třiceti letech. Jak jsme na tom v Evropě se svobodou? Česky, slovensky či německy psané texty v rozsahu jedné až tří stran A4 mají studenti zasílat do 15. února na adresu essay@ackermann-gemeinde.de. Kromě jména, adresy a věku je třeba k eseji připojit kontaktní údaje a uvést univerzitu a obor, který autor studuje.

Vítězné příspěvky organizátoři zveřejní. Studenti je budou moci rovněž prezentovat v rámci 28. sympozia Dialog uprostřed Evropy, jež se uskuteční od 12. do 14. dubna v Brně.

Pavel KORELUS

17. 01. 2019

Milujme život a chtějme od něj co nejvíce, apeloval Marian Jelínek

Další vzdělávání Přednáška Univerzita