Ples ZČU ozdobí Monika Absolonová. Zbývá několik posledních vstupenek

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

Na 28. reprezentačním plese ZČU se letos můžete i naučit swing. Vstupenky jsou k mání na třech místech a opět také elektronicky.

Velký sál Měšťanské besedy bude v pátek 22. března patřit Západočeské univerzitě v Plzni. Roztančí ho už 28. ročník Reprezentačního plesu ZČU. Jeho hvězdou tentokrát bude zpěvačka, herečka a moderátorka Monika Absolonová.

Večer zahájí předtančení Ples v opeře v podání Taneční školy Standardklub Praha – finálová formace Mistrovství České republiky plesových choreografií 2018 na hudbu Dmitrije Šostakoviče. Následovat budou ukázky standardních tanců v podání členů Standardklubu a poté vystoupení Yes Sir, Charleston Is King! plzeňského Tanečního studia Swingtangl. Díky němu se hosté plesu dozvědí, jak tančit swing.

K tanci a poslechu zahraje v hlavním sále skupina Cover Gang se zpěvačkou Soňou Hanzlíčkovou Borkovou, členkou Divadla J. K. Tyla nominovanou v roce 2012 na cenu Thálie za roli Evity. Primátorský salonek mezitím rozezní Duo cimbál. O půlnoční vystoupení se postarají studentky ZČU s pohybovou skladbou Cirkus.

Večerem provede moderátor Zdeněk Hůrka. Vstupenky za 450 a 350 Kč jsou v prodeji v kanceláři Stavovské unie studentů ZČU, Riegrova 17, dále pak v Informačním centru města Plzně na náměstí Republiky, v kampusu ZČU na Borech (Jakub Pokorný, UI122, vydavatel@uk.zcu.cz, +420 377 631 950) a online na webu Měšťanské besedy.

Pavel KORELUS

14. 03. 2019

Týden vědy a techniky se bude konat také na Západočeské univerzitě

Tisková zpráva Věda Veřejnost