#AimtecHackathon aneb IT víkend s roboty a IoT technologiemi

08 March

8. března, 17:00

Moving Station, Koperníkova 56, Plzeň

Další vzdělávání Soutěž Veřejnost

Od 8. do 10. března se v Moving Station v Plzni uskuteční #AimtecHackathon.Tři části programu pro různé cílové skupiny umožní získat nové zkušenosti a vědomosti nenásilnou a zábavnou formou všem zúčastněným. Fakulta aplikovaných věd je jedním z partnerů akce.

Určeno pro: programátory, veřejnost
Více informací na: http://www.aimtechackathon.cz

Hlavním bodem je samotný hackathon určený nejen pro programátory, ale také pro specialisty na hardware, UX, grafiku, VR a ostatní příbuzné obory. Vítáni jsou i ti, kdo zatím nemají moc zkušeností a chtějí se k nim dostat zkratkou. Účastníci mají možnost nejen se naučit něco o technologiích, ale také o týmové práci a o vedení projektu. Během čtyřicetihodinového maratonu budou k dispozici mentoři pro jednotlivé technologie, kteří nezasahují do náplně projektů týmů, ale poskytují know-how potřebné k jejich dokončení. Tím je #AimtecHackathon specifický - pořadatelé nechávají účastníkům naprosto volné ruce při tvorbě zadání projektu, jediným omezením jsou dostupné technologie, čas a dovednosti jednotlivých hackerů. Akce také zaujala i několik týmů z Bavorska, které přijedou poměřit síly s českými kolegy.

Druhá část programu cílí na odbornou i laickou veřejnost, která se chce dozvědět, co hýbe tech-světem. Na TechTalks uslyšíte například o dataminingu, machine learning, kyberbezpečnosti nebo 3D tisku. Do Plzně přijedou své zkušenosti předat například Petr Somol z Cisco nebo Josef Steinberger ze SentiSquare. Celkem posluchače čeká deset prezentací, program je postupně doplňován na webu hackathonu.

Celý IT víkend uzavře nedělní odpoledne pro děti a jejich rodiče. Moving Station se promění na jedno velké hřiště pro Younghackers. Mladší návštěvníci si budou moci vyzkoušet na stanovištích partnerů nvias, SPŠE, Centrum robotiky a Campo arduino (FAV ZČU) práci s IoT technologiemi. Na pořadu dne jsou i dva speciální workshopy, ze kterých si děti své IoT výrobky odnesou domů. Součástí programu je prezentace možností technického a IT vzdělávání v Plzni.

Pořadatelem akce je AIMTEC, partnery jsou: Amazon Web Services, Arduino-shop.cz, Centrum robotiky Plzeň, DataScript, Fakulta aplikovaných věd ZČU, GoodVision, iNFINITE production, nvias, OpenTechLab Jablonec nad Nisou, RVTECH, SentiSquare, SIMPLECELL, SpeechTech, VOŠ a SPŠE Plzeň.

Zdroj: itpoint.cz

Celouniverzitní

Šárka Stará

08. 03. 2019, 17:00


29 June
Spolupráce Univerzita Veřejnost

110 let letectví v Plzni - vernisáž

mázhaus plzeňské radnice


Celouniverzitní

29. 06. 2020, 17:00

30 April
Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Online Book Club: Percy Jackson & the Olympians

online (registrace nutná)


Celouniverzitní

30. 04. 2020, 18:00

08 September
Konference Studenti Věda

Výroční konference Geografie pro udržitelný rozvoj měst a regionů

kampus Západočeské univerzity v Plzni, Univerzitní 22, Plzeň


Fakulta ekonomická

08. 09. 2020, 09:00