Budoucí porodní asistentky přivítaly sdružení MAMMA Help

Beseda Přednáška Studenti

V první polovině března se na Katedře ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií ZČU konala přednáška neziskové organizace - sdružení pacientek s rakovinou prsu MAMMA Help.

MAMMA Help je nevládní nezisková organizace, která sdružuje ženy s diagnózou rakoviny prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty. Jejím cílem je zlepšit kvalitu života a následné péče onkologicky nemocných žen a přispět ke zlepšení informovanosti veřejnosti o výskytu, prevenci a možnostech léčby rakoviny prsu.

Za Fakultu zdravotnických studií ZČU se setkání zúčastnily studentky prvního ročníku studijního programu Porodní asistence, za plzeňské centrum MAMMA Help Ivana Chvojková. V první části přednášky získaly studentky informace ohledně zaměření organizace MAMMA Help, následovaly informace směřované na prevenci, diagnostiku a léčbu karcinomu prsu. V poslední části přednášky si studentky vyzkoušely samovyšetření prsu na modelu. Přednášku obohatil příběh o zkušenosti onkologické pacientky.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová

22. 03. 2019

Ještě je šance přihlásit se na Mezinárodní letní jazykovou školu!

Další vzdělávání Studenti Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

20. 05. 2019

Jedni z nejlepších budoucích záchranářů studují na Fakultě zdravotnických studií ZČU