Budoucí porodní asistentky přivítaly sdružení MAMMA Help

Beseda Přednáška Studenti

V první polovině března se na Katedře ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií ZČU konala přednáška neziskové organizace - sdružení pacientek s rakovinou prsu MAMMA Help.

MAMMA Help je nevládní nezisková organizace, která sdružuje ženy s diagnózou rakoviny prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty. Jejím cílem je zlepšit kvalitu života a následné péče onkologicky nemocných žen a přispět ke zlepšení informovanosti veřejnosti o výskytu, prevenci a možnostech léčby rakoviny prsu.

Za Fakultu zdravotnických studií ZČU se setkání zúčastnily studentky prvního ročníku studijního programu Porodní asistence, za plzeňské centrum MAMMA Help Ivana Chvojková. V první části přednášky získaly studentky informace ohledně zaměření organizace MAMMA Help, následovaly informace směřované na prevenci, diagnostiku a léčbu karcinomu prsu. V poslední části přednášky si studentky vyzkoušely samovyšetření prsu na modelu. Přednášku obohatil příběh o zkušenosti onkologické pacientky.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová

22. 03. 2019

Zástupci vysokých škol diskutovali o koronavirové krizi a o tom, co dělat dál