Přednáška Jerryho Kozy: Mezi architekturou a designem

26 Březen

26. března, 14:00

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara - Multilab, Plzeň

Srdečně zveme v úterý 26. března od 14 hodin do Multilabu v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, kde se uskuteční přednáška významného designéra a architekta Jerryho Kozy.

Vstup: volný
Více informací na https://fdu.zcu.cz/cz/1990-prednaska-jerry-koza-mezi-architekturou-a-designem

Architekt a designér Jerry Koza (1976), jenž studoval na Fakultě architektury ČVUT a na UMPRUM v Praze, vzbudil poprvé pozornost odborné veřejnosti svým multifunkčním křeslem Kotrmelec, které bylo zařazeno do publikace Czech 100 Design Icons. Během stáže u Evy Jiřičné vytvořil první prototyp reproduktorů Alfa a za účelem jejich produkce spoluzaložil společnost SYMBIO Design. Dnes působí ve společnosti Atelier SAD, jejímž je spoluzakladatelem. V rámci ateliéru se zaměřuje na navrhování staveb i interiérů (z posledních let jmenujme plovoucí dům Port X a interiér restaurace Oblaca a jednopokojový hotel v Žižkovské věži v Praze). Zároveň se již léta ve spolupráci se svou ženou designérkou Annou Kozovou věnuje tvorbě hraček a objektů pro děti.

Přednáška je součástí cyklu, jehož cílem je představit architektonickou myšlenkovou strukturu v zrcadlech jiných umění.

"Nejčastěji si jedeme na benzínku pro palivo. Tentokrát vám nabízíme benzínovou stanici Jerryho Kozy a kol. jako zdroj paliva na přemýšlení: Jak daleko má tato benzínka k architektuře. A jak blízko k designu? A kolik času autoři věnovali designu, když kdysi řešili architekturu prvního rodinného domu?
Když Jerry Koza zaživa pitvá tuhle myšlenkovou strukturu, nechce ji umrtvit. Naopak na koncích kořínků vidí růst krásné květy – poznání. Každá diskuse má mířit tímhle směrem. Na benzínce to nezačíná ani nekončí..."
Jiří Horský, kurátor cyklu přednášek

RD Všenory