Filmaři animují, animátoři filmují

Spolupráce Studenti Úspěchy

Středověk žít a zažít – s trochou nadsázky bychom takto mohli shrnout podstatu spolupráce mezi studenty ateliéru animovaná a interaktivní tvorba na SUTNARCE a německými studenty mediálních studií z OTH Amberg ve společném projektu, kde jde o rozvoj filmové a animované tvorby či spíše jejich vzájemnou ochutnávku, a práci na společném dílu v mezinárodních týmech. To vše na pozadí romantických kulis Historického parku Bärnau – Tachov.

V současnosti začíná třetí semestr této experimentální spolupráce, v níž již vznikla řada zajímavých děl – na poli videa/filmu a animace. Přes počáteční komplikace, které jsme museli překonávat, k vyjasnění si očekávání na obou stranách a také vzájemného pochopení toho, co obnáší práce animátora, a co práce s kamerou, zvukem a dalšími filmovými technikami, se můžeme pochlubit sérií čtyř krátkých reklamních spotů, které vznikly vždy spoluprací jednoho studenta mediálních studií a jednoho studenta z ateliéru animovaná a interaktivní tvorba, jenž vede profesor Jiří Barta.

"V procesu tvorby se obě strany pod vedením pedagogů učí pracovat s kamerou, zvládat základní techniky střihu a práce se zvukem, studenti mediálních studií si pak osahávají a zkouší různé animační techniky. Výsledkem je společné dílo, které originálním způsobem propojuje video/film a animaci," popisuje pedagog Vojtěch Domlátil.

V současné době se rozbíhá další semestr společných workshopů v Německu i v Čechách. Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Opět zavítají do Bärnau, kde se od 29. do 31. března nechají inspirovat historií a životem ve středověku. Vzniknout by měly poutavé a různorodé portréty života středověkých řemeslníků – kameníka, tesaře a kováře, doplněné o hravé animace, ale i oživlé historické ilustrace. Další workshop poté proběhne na SUTNARCE od 24. do 26. května.

Zmiňované studentské práce – krátké reklamní spoty si můžete pustit zde.

Projekt „Zvýšení kompetencí v oblasti filmové a animované tvorby" je finančně podpořen z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko (Cíl EÚS 2014 – 2020). Partneři projektu: Výstavy na cestách, z.s., Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, bavorský spolek Bohéme Bayerisch-Böhmischer Kulturverein in Amberg e V., Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Zdeňka Kučerová

28. 03. 2019


Fakulta strojní předala studentům Dětské technické univerzity diplomy

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta strojní

30. 06. 2020

ZČU nezapomíná na odkaz letců a zve na výstavu do mázhausu radnice

Univerzita Veřejnost Výstava

Celouniverzitní

05. 06. 2020

Výzkumníci FEL získali ocenění Best Paper Award na konferenci ELEKTRO 2020

Úspěchy Věda Zaměstnanci

Fakulta elektrotechnická

11. 06. 2020