Book Club: Still Alice

11. dubna, 17:00

Anglická knihovna SVK PK, nám. Republiky 12, Plzeň

Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Jsi knihomol tělem a duší a nemáš s kým svůj koníček sdílet?

Vstup: volný
Určeno pro: studenti a zaměstnanci ZČU + široká veřejnost
Kontakt: Daniela Lukavská
Více informací na: https://uspoint.zcu.cz/events/

Přijď se setkat s dalšími knihomoly v Plzni! Seznámíš se s partou nových lidí, popovídáš si o svých oblíbených knížkách, autorech a všem ostatním. Stejně jako ty, i my jsme vášniví čtenáři hledající někoho, s kým probrat, co právě čteme. Připoj se k nám na naší první schůzce a užij si diskuzi, atmosféru, sdílej své názory, získej tipy a mnohem víc!

Kniha: Still Alice

Autor: Lisa Genova

Jaké to je, pomalu ztrácet sama sebe? Svou osobnost, své vzpomínky, svůj život… Alice si nikdy nemyslela že zrovna ona by to zažila z první ruky. Ale teď je to tady. Padesátka na krku, šťastně vdaná a s úspěšnou kariérou. A jednou další, ač velmi nechtěnou, věcí - předčasnou formou Alzheimera. Jak se Alice a její rodina vypořádají s něčím, co nemůžou spravit? Jaké to je pro děti, když den za dnem ztrácí víc a víc ze své matky? Pro milujícího manžela, nuceného sledovat, jak se jeho druhá polovina pomalu ztrácí? Pro Alice, který den za dnem zapomíná stále víc ze svého života?

Podle knihy byl i natočen film s Julianne Moore v hlavní roli

Daniela Lukavská

11. 04. 2019, 17:00