Zástupci FEL a UJP reprezentovali univerzitu na konferenci APAIE 2019

Konference Spolupráce Univerzita

Fakulta elektrotechnická a Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni se zúčastnily mezinárodní konference v Kuala Lumpur v Malajsii.
Cílem konferencí APAIE (Asia-Pacific Association for International Education) je podpořit a rozvinout spolupráci mezi institucemi, obohatit a podpořit mezinárodní studijní programy, aktivity a výměny zaměstnanců i studentů a prosazovat hodnotu mezinárodního vzdělávání.

Konference probíhala od 26. do 28. 3. a pracovníci Fakulty elektrotechnické (FEL) během této doby navázali kontakt s více než 30 univerzitami sídlícími v Japonsku, Malajsii, Číně, Singapuru, Taiwanu, USA, Austrálii, Mexiku a dalšími.

Západočeská univerzita se na konferenci prezentovala pod společným stánkem šestnácti českých univerzit "Study in the Czech Republic". Pozitivní ohlas zaznamenalo vystoupení proděkana pro mezinárodní vztahy a projekty Jana Michalíka na University od Malaya, kde představil komercializaci výsledků R&D (výzkumu a vývoje) FEL ZČU.

Účast finančně podpořil projekt ESF, registr. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002287.

Fakulta elektrotechnická

Magdalena ANDĚLOVÁ

01. 04. 2019

Sedmý ročník mezinárodní konference ESCO 2020 se konal online