Grafiky roku 2018 zaplnily Galerii Ladislava Sutnara

Univerzita Veřejnost Výstava

Nadace Hollar letos opět posouvá výstavu Grafika roku 2018 a Cena Vl. Boudníka z tradičních prostor Obecního domu v Praze do Plzně, tentokrát do Galerie Ladislava Sutnara. To vše ve spolupráci s fakultou designu a umění a nadací SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH. 
Ve své repríze výstava představí různorodé grafické práce, techniky a krásné autorské knihy. Zastoupeny jsou práce jak zavedených autorů, tak studentů z celé republiky. Součástí výstavy je i videomapping zaktivovaných Boudníkových grafik, které byly použity pro prostory secesní architektury Obecního domu.

Součástí slavnostního otevření výstavy byla i prokrastinační kolaborativní kresba studentů 1. ročníku ateliéru Ilustrace Grafika pod vedením Bedřicha Kocmana.

Výstava, jejímž kurátorem je Jan Van Woensel, je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění do 27. dubna.

Výstavní projekt Grafika roku je jedna z největších výstavních akcí v zemi. Aktuálního ročníku se zúčastnilo na 361 umělců z řad studentů i renomovaných výtvarníků. Mimořádnou Cenu poroty letos získala paní Květa Pacovská (1928), autorka nejkrásnější knihy světa a nositelka Ceny Hanse Christiana Andersena, za autorskou knihu Ptáci / Oiseaux. V rámci Grafiky roku je udělována Cena Vladimíra Boudníka za mimořádný přínos grafickému oboru a celoživotní dílo. Letos Cenu obdržela paní Lenka Vilhelmová.

Přehled všech laureátů naleznete zde.

Foto: Said Ismail

Galerie


Zleva: Jan Van Woensel (kurátor výstavy), Michal Najman (ředitel Nadace Hollar), Vojtěch Aubrecht (proděkan Sutnarky)

Společná kolaborativní kresba studentů: Denisa Váňová, Lucie Dehnerová, Tereza Laznová, Yuliya Lupsiakova, Veronika Štorková a Mikuláš Kalný

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

04. 04. 2019


První Letní škola vysokoškolské pedagogiky měla úspěch

Další vzdělávání Spolupráce Univerzita

Celouniverzitní

19. 07. 2019

Fakulta strojní ZČU sbírala ocenění na 8. mezinárodní letní jaderné škole na Ukrajině

Další vzdělávání Spolupráce Úspěchy

Fakulta strojní

22. 07. 2019

Zástupci ZČU a OTH Amberg-Weiden projednávali další spolupráci

Spolupráce Studium Univerzita

Celouniverzitní

13. 08. 2019