TGM vzpomíná aneb osobnosti DJKT vystupují pro Totem

15. dubna, 18:00

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM

Spolupráce Veřejnost

Mezigenerační a dobrovolnické centrum Totem slaví 20 let a zve na literárně - hudební představení.

Vstup: 150 - 300 Kč

Totem - to je Plzni téměř synonymum pro dobrovolnictví. A mezi dobrovolníky najdeme i řadu studentů Západočeské univerzity. Nejen je zve Totem na oslavy svých dvacetin a na pořad, který čerpá z knihy Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem.

Uskuteční se v pondělí 15. dubna od 18 hodin ve velkém sále Totemu v Plzni-Bolevci.

Zakoupením vstupenky na představení „TGM vzpomíná“ podpoříte neziskovou organizaci TOTEM, z. s., která již 20 let nabízí prostor pro setkávání se všech generací a díky svým sociálně prospěšným programům a službám se na žádost zastupitelů města Plzně rozšiřuje i do dalších obvodů – po Bolevci také na Doubravku a Novou Hospodu.

Vstupenky můžete věnovat svým blízkým nebo jimi odměnit aktivní TOTEMové dobrovolníky či lektory.

Autorkou pořadu TGM vzpomíná je novinářka a publicistka Gabriela Špalková. Více prostoru věnovala Charlottě Garrigue Masarykové a do děje začlenila i českou, světově proslulou sopranistku Jarmilu Novotnou, přítelkyni Masarykovy rodiny, kterou T. G. Masaryk podporoval v začátcích její kariéry a s níž později koncertoval Jan Masaryk. Součástí pořadu jsou i četné hudební vstupy mezi jednotlivými pasážemi. Autorem hudebního nastudování a dramaturgie je Ivan Pařík.

V pořadu vystoupí členové plzeňské činohry Pavel Pavlovský v roli Tomáše Garrigua Masaryka a Monika Švábová jako Charlotta Garrigue Masaryková. Sólistka opery DJKT Radka Sehnoutková se představí v roli Jarmily Novotné a za klavírem usedne dlouholetý dirigent plzeňské opery Ivan Pařík. Během večera zazní kratší árie z oper B. Smetany a části jeho klavírních děl, dále části děl J. Suka, J. S. Bacha, Karla Hašlera a několik lidových písní.

Délka pořadu je 75 minut.

CENY VSTUPNÉHO

150 Kč - vstupenka do zadní části hlediště

200 Kč - vstupenka do zadní části hlediště a sekt v ceně*

250 Kč - vstupenka do střední části hlediště, sekt v ceně*

300 Kč - vstupenka do přední části hlediště, sekt v ceně*

Vstupenky lze zakoupit přímo v Totemu na recepci nebo si převzetí i platbu domluvit na tel.: 777 343 766.

* Alkoholický i nealkoholický sekt se bude podávat od 17:30 h., kdy se sál otevře hostům.

Šárka Stará

15. 04. 2019, 18:00

02 October
Studenti Studium Zaměstnanci