Studenti FPE se přidají do celorepublikové sbírky Pomozte dětem

Studenti Univerzita Veřejnost

Kupte si v týdnu od 22. dubna od studentů žlutou peříčkovou brož a pomozte dobré věci.
Studenti oboru Učitelství pro mateřské školy a Učitelství pro 1. stupeň ZŠ se v týdnu od 22. dubna opět zapojí do celorepublikové sbírky Pomozte dětem, kterou charakterizuje žluté kuře se záchranným kruhem.

Symbolem tradiční sbírky pořádané Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) ve spolupráci s Českou televizí se stalo také žluté peříčko. A právě zakoupením žluté peříčkové brože v ulicích Plzně pomůžete znevýhodněným dětem napříč celou Českou republikou.

Každoročně NROS vybírá ze stovek žádostí o podporu 50 projektů, kterým výnos sbírky přispěje, a je tedy předem známo, kde peníze dárců pomohou. Ve výběrových komisích jsou zastoupeny mimo jiné i osobnosti z akademického prostředí - za Fakultu pedagogickou ZČU je to Josef Slowík z katedry pedagogiky. Ambasadorkou Peříčkového týdne se na fakultě stala Pavla Soukupová z téže katedry.

Všem dárcům a dobrovolníkům předem děkujeme za spoluúčast a pomoc na dobré věci.

Pavla Soukupová, Josef Slowík

17. 04. 2019

Z akademického šampionátu v požárním sportu přivezla výprava ZČU zlato a bronz

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy