Kampus patřil běžcům

Soutěž Sport Univerzita

Rekordních 160 studentů a akademiků přilákal v úterý 16. dubna odpoledne čtvrtý ročník Běhu s rektorem. Po sportovním výkonu pak v univerzitním kampusu strávili účastníci běhu a jejich fanoušci i zbytek slunečného odpoledne. Důvodů bylo mnoho - vystoupení hudebních skupin, grilování, studentské pivo a množství sportovních aktivit.

Celkem 80 dvojic se postavilo na start čtvrtého ročník Běhu s rektorem. Startovní číslo 1 patřilo stejně jako v předchozích letech rektoru Miroslavu Holečkovi, který se při zahřívacím kole postavil do čela běžců. Poté už odstartoval samotný závod. Běželo se formou štafety, takže každý z dvojice zdolal střídavě dva okruhy v délce 1,5 kilometru. Za odměnu si běžci mohli dát jedno pivo zdarma. Čepovala se nefiltrovaná a nepasterizovaná dvanáctka Záškolák ze studentského pivovaru Študák.

Nejrychlejší tři dvojice si odnesly dárky od Západočeské univerzity a Plzeňského Prazdroje. Na prvním místě se umístili Jan Majer a Roman Vodička z Fakulty pedagogické, kteří štafetu uběhli v čase 23 minut a 28 sekund a mohou se tak pyšnit hattrickem z Běhu s rektorem.

Ze druhého místa se radovala dvojice Tomáš Matějka – Marek Švejnoha z Fakulty strojní s časem 23:56, kteří na běhu s rektorem také nejsou nováčky a  oproti loňsku poskočili o jedno místo nahoru. Třetí příčku obsadila dvojice Michal Fencl – Vojtěch Šenkýř z Fakulty elektrotechnické, která trasu zvládla v čase 24:36. Kompletní výsledky jsou zveřejněny na webu katedry tělesné výchovy a sportu, která Běh s rektorem již tradičně organizačně zajistila.

Zároveň byl vyhlášen také vítěz celouniverzitní soutěže O pohár rektora. Letos jej získala Fakulta strojní, a tak pohár, který po celý rok opatrovala Fakulta ekonomická, převzal z rukou rektora Miroslava Holečka děkan Fakulty strojní Milan Edl.

Kromě toho rektor Miroslav Holeček poděkoval studentům Jonáši Štekrovi (Fakulta ekonomická) a Václavu Krlišovi (Fakulta právnická), kteří v týmu hokejistů v březnu reprezentovali Česko republiku na Světových univerzitních hrách v ruském Krasnojarsku a přivezli krásné páté místo. Poděkování se, byť v nepřítomnosti, dostalo také Veronice Kubínové (Fakulta pedagogická), která na zimní univerziádě obsadila 23. místo v lyžařském orientačním běhu, a také Ondřeji Vodrážkovi z katedry tělesné výchovy a sportu, který v týmu působil jako trenér a servisman.

Stejně jako v loňském roce doprovodil sportovní akci komunitní piknik v kampusu. Zahrály kapely Heřmanův kabinet a Jam of Soul, pilo se studentské pivo Záškolák, studenti si mohli vyzkoušet slackline, indo board, zahrát si frisbee, kanjam nebo jen tak relaxovat na trávníku, užívat si krásného počasí a dát si dobroty z grilu. Program zakončil DJ Livity.

Šárka Stará

17. 04. 2019

Hlasování rozhodlo o novém tričku Západočeské univerzity

Soutěž Studenti Univerzita

13. 05. 2019

Virtuální třída pomůže studentům naučit se učit

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

15. 05. 2019

Ještě je šance přihlásit se na Mezinárodní letní jazykovou školu!

Další vzdělávání Studenti Veřejnost

Ústav jazykové přípravy