Jaké jsou otazníky jaderné energetiky? Jaderné dny zahájil odborný seminář

Seminář Univerzita Věda

Cyklus přednášek a seminářů doplněný výstavou skončí 22. 5.

Rektor ZČU Miroslav Holeček, bývalý ředitel jaderné elektrárny Temelín František Hezoučký, exministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, generální ředitel ŠKODA JS Vladimír Poklop a další osobnosti se ve středu 17. dubna sešly na odborném semináři Otazníky jaderné energetiky, který zahájil další ročník tradičních Jaderných dnů. Cyklus přednášek a seminářů doplněný výstavou v přízemí Fakulty strojní se v Plzni koná už podeváté, Západočeská univerzita hostí akci potřetí.

Jaderné dny potrvají až do 22. května. V nejbližší době nabídnou například tematickou prezentaci  Žijeme v poli záření, určenou středoškolákům, kteří se od zástupce katedry jaderných reaktorů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze dozvědí co je ionizující záření, kdy pomáhá a kdy může škodit, jakou dávku záření dostaneme při lékařském vyšetření nebo při návštěvě jaderné elektrárny… Prezentace se uskuteční v úterý 23. dubna stejně jako seminář Nové projekty a technologie pro Jaderné elektrárny, určený studentům VŠ a odborné veřejnosti.

Bližší informace o těchto i následujících akcích najdete na webu Jaderných dnů nebo na jejich facebookovém profilu.

Jaderné dny na ZČU pořádají společně ŠKODA JS a.s., Západočeská univerzita a CENEN (Czech Nuclear Education Network)

Fakulta strojní

Pavel KORELUS