Pilsen Mini Maker Faire

27. dubna, 10:00

DEPO 2015

Festival Veřejnost

V plzeňském DEPU se od 27. do 28. dubna uskuteční 1. ročník Festivalu inovátorů a tvůrců Pilsen Mini Maker Faire. Zúčastní se ho i Fakulta elektrotechnická, Fakulta aplikovaných věd a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity.

Vstup: volný
Určeno pro: veřejnost

Maker Faire je pestrá přehlídka nadšených tvůrců, kutilů, novodobých řemeslníků a vynálezců. Nabízí senzace pro zapálence, ale pobaví i celou rodinu. Zahrnuje prezentace, interaktivní workshopy i přednášky - to vše ve zcela neformální atmosféře. Tvořivost, řemesla a technické vzdělávání staví festival do zábavného a vzrušijícího světla. Projektům a jednotlivcům z oblasti designu, řemesel a technologií dává možnost se mnohdy poprvé ukázat světu.
Maker Faire je licencovaný festival, který probíhá po celém světě. V Římě, New Yorku a San Franciscu ho navštěvuje přes 100 000 návštěvníků. Letos poprvé se uskuteční i v Plzni a chybět na něm nebude ani Západočeská univerzita.
Zastupovat ji bude Fakulta elektrotechnická, která předvede miniroboty, magnetický skener nebo separátor, návštěvníkům představí projekt studentského satelitu PilsenCube, seznámí je se smart textiliemi a ukáže chytrý hasičský oblek - tedy produkty výzkumného centra RICE. Fakulta aplikovaných věd na festivalu představí smart train, tedy model železnice ve velikosti H0, kde se vlak během jízdy ovládá mozkovými vlnami. Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara přiveze Clayové studio. Její studenti totiž kromě skicování nebo modelování v počítači pracují i s Clay modelovací hmotou a návštěvníkům představí postup modelování a práci s tímto jedinečným materiálem.

Aktuální informace najdou zájemci nana webových stránkách akce a na Facebooku.

Šárka Stará

27. 04. 2019, 10:00