Florbalisté ZČU postoupili na České akademické hry 2019

Sport Univerzita Úspěchy

Tým Západočeské univerzity slaví velký úspěch. Po dvou letech se probojoval mezi nejlepší týmy z celé republiky.

Po dvouleté pauze se tým florbalistů Západočeské univerzity opět dokázal probojovat na České akademické hry 2019. Kvalifikoval se skvělým výkonem při středečním přeboru oblasti Čechy, ze kterého na hry postupoval pouze vítěz – tedy tým ZČU. Po celodenním turnaji v prostorách katedry tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní ZČU se tým ocitl mezi šesti nejlepšími mužstvy v ČR.

V semifinále kluci přejeli do té doby suverénní tým Univerzity Pardubice 6:1 a ve finále i další tým s extraligovými zkušenostmi - Ústí nad Labem (Univerzita J. E. Purkyně alias UJEP) 1:0,“ chválí skvělý kolektivní výkon mužstva katedra tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní ZČU.

České akademické hry, při nichž se florbalisté ZČU poperou o titul akademického mistra ČR, bude na konci června hostit Brno. Proti ZČU se postaví tři mužstva z Moravy a dvě z Prahy, týmy se zkušenostmi z extraligy i z reprezentace.

Pavel KORELUS

18. 04. 2019