Mexiko snů a skutečností očima českých cestovatelů

24 April

24. dubna, 17:00

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, Smetanovy sady 2

Beseda Další vzdělávání Veřejnost

Čtvrtá část přednáškového cyklu Do světa, který pořádá Fakulta filozofická ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje, zavede návštěvníky do země aztéckých pyramid, kaktusů a bohaté mytologie.

Vstup: volný
Určeno pro: studenty, akademiky, veřejnost

Jana Černá z katedry filozofie, historička vědy a filozofie, se do Mexika „snů a skutečností“ vydávala zprvu díky textům, obrazům a mapám „starých“ cestovatelů a badatelů, které obsazovala i do různých „rolí“ svých odborných publikací. (Na svém kontě má dvě monografie a více než dvacet českých i zahraničních studií). Již několik let cestuje do Mexika i v reálném čase a prostoru (stipendium „Beca de Excelencia del Gobierno de México“, participace na projektech Universidad Nacional Autónoma de México) a má tak možnost nejen odhalovat skrytá tajemství archivů, ale také objevovat rozmanité podoby současného mexického světa.

Její přednáška zavede posluchače do pestrobarevné země opeřeného hada, světa plného kontrastů a intenzivních prožitků, a na pozadí různých stereotypizací „mexičanství“ ukáže, že Mexiko je mnohem víc než tequila, pikantní pokrmy, snové malby Fridy Kahlo a nikdy nekončící fiesta.

Vstup je volný.

Fakulta filozofická