Tým ZČU Western Stars přivezl z Milána sérii medailí a celkové druhé místo

Sport Studenti Úspěchy

Od 25. do 28. dubna se v Miláně konal již 19. mezinárodní meziuniverzitní turnaj EuroMilano 2019. Sportovci ZČU Western Stars Pilsen se v něm představili ve futsalu, volejbalu, plážovém volejbalu a tenise. Z Itálie přivezli celou sérii cenných kovů.

Turnaj v Miláně probíhal od začátku ve vynikající atmosféře, která sportovce pod vedením sportovního šéfa Western Stars Petra Košika motivovala k mimořádným výkonům. „Týmy postupně budujeme už třetí sezónu. Noví studenti, kteří přišli na ZČU studovat také díky programu Western Stars, výborně zapadli a dnes jsou oporami s mezinárodními zkušenostmi. Věříme, že do nového akademického roku nastoupí ke studiu další kvalitní posily, z nichž vybereme týmy pro již páté meziuniverzitní mistrovství světa. To se bude konat v listopadu v nádherném historickém chorvatském městě Pula,“ říká Košik.

Ve vynikající formě se představili tenisté. Tereza Polanská dotáhla svoji bezchybnou jízdu ženskou tenisovou soutěží do zlatého konce, když po suverénním vítězství v základní skupině v semifinále porazila Aline Challitu (American University of Beirut) a ve finále si pak hladce poradila i se Silvií Tarricone (La Statale Milano). Zlatou tečku ve svém čtvrtém mezinárodním reprezentačním vystoupení napsal i tenista David Kalaš, který rovněž po bezproblémovém postupu ze své skupiny nejprve porazil ve čtvrtfinále slovenského reprezentanta Petera Dostála, v semifinále Marca Boustanyho z American University of Beirut a ve finále druhého reprezentanta této univerzity Karima Altayara. David Kalaš k tomu dodává: „Jsem rád, že se mi to konečně povedlo a pro naši univerzitu jsem získal zlato. Turnaj mi sedl a také atmosféra byla výborná. Za tuhle medaili jsem opravdu šťastný.“

Futsalisté tradičně patří k favoritům soutěží. Suverénně ovládli základní skupinu a ve čtvrtfinále porazili po taktické bitvě AUGent. Poté si v semifinále poradili i s výborně technicky vybavenými hráči univerzity Al Zawia a až ve finále nestačili na tým University of Belgrade s několika srbskými reprezentanty v sestavě. Přesto se jim podařilo vylepšit loňskou bronzovou příčku a získat druhé místo, které je v této konkurenci vynikajícím úspěchem.

Stříbrné volejbalistky z Barcelony vstoupily do vyřazovacích bojů po dvou vítězstvích a dvou porážkách v těžké základní skupině. Ve čtvrtfinále porazily hráčky VŠE Praha, v semifinále pak sice podlehly stejně jako v základní skupině pozdějším vítězkám z University of Prihstina, v souboji o třetí místo však dokázaly zabojovat a oplatily týmu EGGU Moskva porážku ze skupiny a oslavili zasloužený bronz.

Úspěch ještě umocnily Karolína Paulová s Danielou Urešovou, které dokázaly ovládnout soutěž v plážovém volejbalu, Aneta Berková s Karolínou Valtovou navíc v této soutěži přidaly neméně skvělé třetí místo.

„Jsem ráda, že na svém posledním turnaji v barvách ZČU jsem získala medaili,“ říká volejbalistka Andrea Mrvová, která plánuje završit studium v tomto akademickém roce. „Moc nám pomohli diváci. Hlavně naši kluci dokázali pobláznit celou halu, a přestože Rusové bučeli při každém našem podání, fanoušci nás hnali za vítězstvím v tie-breaku a ziskem medaile. Nikdo nechce být bramborový a my jsme rozhodně úspěch chtěli. Byla to úžasná příležitost reprezentovat ZČU a být členkou týmu Western Stars. Za to bych chtěla všem poděkovat a zvlášť Petru Košikovi, který dokázal tým postavit a přivést k těmto úspěchům,“ dodává Mrvová.

Nejtěžší pozici měli před vyřazovacími boji naši volejbalisté. Přestože jejich herní projev nevypadal vůbec špatně, ve třech vyrovnaných zápasech bohužel v základní skupině výsledkově neuspěli a ve čtvrtfinále i přes parádní výkon podlehli vítězi své základní skupiny a pozdějšímu vítězi celé soutěže univerzitě AUGent. I tak jim za předvedenou hru patří velké uznání. Na mírné zklamání navíc dali zapomenout Jan Nový a Marek Burian, kteří pro naši univerzitu získali druhé místo v plážovém volejbalu.

„Volejbalisty jsme chtěli vyzkoušet a dát jim příležitost,“ hodnotí jejich vystoupení Košik. „Kluci rozhodně nezklamali. Všechna jejich utkání byla vyrovnaná. Tým se musí více sehrát a zvyknout si na rytmus mezinárodních turnajů, kde se hraje na dva vítězné sety do 21 bodů a tie-break do 15. Chtěl bych tým lehce pozměnit a doplnit tak, abychom na podzim v Pule už byli úspěšnější.“

Celkově se sportovcům Western Stars, o které po celou dobu pečovaly fyzioterapeutky Bára Zbranková (FZS) a Andrea Nárožná (FPE), turnaj vydařil a tým ZČU sklidil na mezinárodní scéně uznání, když jen těsně nestačil v celkovém hodnocení univerzit na belgický AU Gent. Na mítinku sportovních ředitelů a trenérů ihned po skončení turnaje byla Západočeská univerzita a její sportovní program zaslouženě oceněny, a to i z úst několika rektorů, děkanů, ale také diplomatů a konzulů, kteří přijeli povzbudit své týmy.

Se sportovci Western Stars se budete moci setkat již 22. května na akci Western Stars Day, která se koná v kampusu ZČU. Dozvíte se více o univerzitní reprezentaci, vyzkoušíte si tradiční bubble fotbal a užijete si soutěže a občerstvení během celodenního zábavného programu, který pro vás připravili studenti Centra tělesné výchovy a sportu a členové Western Stars.

Galerie


Fakulta pedagogická

Radek Švec

02. 05. 2019


Výstavba tramvajové trati zkomplikuje příjezd k Fakultě aplikovaných věd

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Celouniverzitní

18. 10. 2019

Univerzita a biskupství zvou na konferenci Národní identita ve sjednocené Evropě

Konference Tisková zpráva Veřejnost

Celouniverzitní

09. 10. 2019

Také Západočeská univerzita si posvítí na budoucnost

Festival Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

08. 10. 2019