V sousedství FAV staví Konplan inovativní centrum

Univerzita Veřejnost

Stavba budovy začala vloni v červenci a skončit má letos v říjnu.

Rektor ZČU Miroslav Holeček se v úterý 23. dubna zúčastnil symbolického poklepu základního kamene inovativního vývojového a konstrukčního centra, které od loňského července buduje společnost Konplan nedaleko areálu kampusu Západočeské univerzity. Budovu na dohled Fakulty aplikovaných věd ZČU navrhl architekt Jiří Zábran, stavba má skončit v říjnu 2019. Na ploše téměř 6000 m2 nabídne centrum zázemí pro 350 zaměstnanců.

Společnost Konplan je dceřiná společnost německé Krones AG. Navrhuje a realizuje nápojové linky a plnící techniky pomocí nejmodernějších technologií. V Plzni pracují nejen techničtí odborníci v oblasti strojní a elektro konstrukce, IT projektového managementu, PLC programování, SW vývoje, ale také pracovníci v oblasti administrativní podpory. V současnosti sídlí v Avalon Business Center v Poděbradově ulici. V České republice se Konplan podílí na linkách i pro Plzeňský Prazdroj.

„V roce 2015 probíhala první jednání o investicích, v roce 2016 jsme zakoupili tento velký pozemek o výměře více než 20 tisíc metrů čtverečných, který sahá až na okraj kruhového objezdu, v roce 2017 jsme získali stavební povolení a v červenci loňského roku začala samotná stavba. Pokud vše poběží dle časového harmonogramu, bude dokončena v prosinci letošního roku a od nového roku bychom zde začali fungovat. Nyní máme přibližně 200 zaměstnanců, díky této stavbě můžeme rozšiřovat nabídku pracovních míst a hledáme vysoce kvalifikované zaměstnance pro vývoj i servisní služby. Děkujeme městu Plzeň za konstruktivní přístup a velkou podporu, kterou přinášíte našemu projektu,“ uvedl jednatel Konplanu Thomas Oestreicher.

Foto: Plzen.eu

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

03. 05. 2019


ZČU jednala o spolupráci s univerzitami na Tchaj-wanu

Spolupráce Univerzita Věda

Celouniverzitní

02. 12. 2019

Záchranáři Fakulty zdravotnických studií se zúčastnili mezinárodního cvičení

Spolupráce Studenti Studium

Fakulta zdravotnických studií

09. 12. 2019

Fakulta zdravotnických studií uspořádala dvě významné konference

Konference Studenti Zaměstnanci

Fakulta zdravotnických studií

09. 12. 2019