V sousedství FAV staví Konplan inovativní centrum

Univerzita Veřejnost

Stavba budovy začala vloni v červenci a skončit má letos v říjnu.

Rektor ZČU Miroslav Holeček se v úterý 23. dubna zúčastnil symbolického poklepu základního kamene inovativního vývojového a konstrukčního centra, které od loňského července buduje společnost Konplan nedaleko areálu kampusu Západočeské univerzity. Budovu na dohled Fakulty aplikovaných věd ZČU navrhl architekt Jiří Zábran, stavba má skončit v říjnu 2019. Na ploše téměř 6000 m2 nabídne centrum zázemí pro 350 zaměstnanců.

Společnost Konplan je dceřiná společnost německé Krones AG. Navrhuje a realizuje nápojové linky a plnící techniky pomocí nejmodernějších technologií. V Plzni pracují nejen techničtí odborníci v oblasti strojní a elektro konstrukce, IT projektového managementu, PLC programování, SW vývoje, ale také pracovníci v oblasti administrativní podpory. V současnosti sídlí v Avalon Business Center v Poděbradově ulici. V České republice se Konplan podílí na linkách i pro Plzeňský Prazdroj.

„V roce 2015 probíhala první jednání o investicích, v roce 2016 jsme zakoupili tento velký pozemek o výměře více než 20 tisíc metrů čtverečných, který sahá až na okraj kruhového objezdu, v roce 2017 jsme získali stavební povolení a v červenci loňského roku začala samotná stavba. Pokud vše poběží dle časového harmonogramu, bude dokončena v prosinci letošního roku a od nového roku bychom zde začali fungovat. Nyní máme přibližně 200 zaměstnanců, díky této stavbě můžeme rozšiřovat nabídku pracovních míst a hledáme vysoce kvalifikované zaměstnance pro vývoj i servisní služby. Děkujeme městu Plzeň za konstruktivní přístup a velkou podporu, kterou přinášíte našemu projektu,“ uvedl jednatel Konplanu Thomas Oestreicher.

Foto: Plzen.eu

Pavel KORELUS

03. 05. 2019

ZČU jednala o spolupráci s univerzitami na Tchaj-wanu