Šachisté se opět střetnou na ZČU

15 June

15. června, 09:00

Studovna Fakulty aplikovaných věd

Soutěž Univerzita Veřejnost

V Centru logických her na fakultě aplikovaných věd se bude 15. června konat již 3. ročník Memoriálu prof. Miroslava Šimandla.

Kontakt: Ing. Martin NOZAR, Ph.D.
Více informací na: https://logickehry.zcu.cz/sachy/

Miroslav Šimandl (19542015), někdejší prorektor pro výzkum a vývoj Západočeské univerzity v Plzni, se významně zasloužil o vybudování výzkumného centra Fakulty aplikovaných věd ZČU NTIS – Nové technologie pro informační společnost a také o rozvoj celé univerzity. Zároveň byl výborným šachistou.

Na jeho památku proto ZČU pořádá již třetím rokem šachový turnaj nesoucí jeho jméno. Třetí ročník tohoto klání odstartuje v sobotu 15. června v 9:00 ve studovně Fakulty aplikovaných věd v areálu kampusu ZČU na Borech. Bude se hrát v jedné skupině švýcarským systémem na sedm kol, tempem hry 2 x 20 minut na partii, maximální počet hráčů je 80. Zájemci se mohou hlásit na stránkách Centra logických her. Na vítěze čekají finanční a věcné ceny.

Centrum logických her se nachází v prostorách studovny Fakulty aplikovaných věd. Je určeno nejen pro studenty a zaměstnance fakulty, ale pro všechny příznivce šachu a logických her z Plzně a blízkého okolí. Centrum je moderně vybaveno a slouží jako multifunkční prostor pro studium a pořádání turnajů a nejrůznějších vzdělávacích akcí.

Fakulta aplikovaných věd

Martin NOZAR