Příchod vlků očima venkovana a státní ochrany přírody

21 May

21. května, 17:00

UP 101 (budova Fakulty strojní) Univerzitní 22, Plzeň

Beseda Přednáška Veřejnost

Příchod vlků do Česka jitří staré vášně. Jedni se radují z návratu divoké přírody, další ve vlcích vidí nebezpečné konkurenty a jiní se oprávněně obávají o své živobytí. Je v Čechách dost místa pro lidi i pro vlky? A je možné s vlky žít a kolik nás to bude stát?

Vstup: zdarma po předchozím přihlášení
Kontakt: Martin Merta (merta@rek.zcu.cz)
Více informací na: https://czv.zcu.cz/akce/prichod-vlku-ocima-venkovana-a-statni-ochrany-prirody/

Přednáškou Příchod vlků očima venkovana a státní ochrany přírody, která proběhne 21. května od 17 hodin (UP 101, budova Fakulty strojní) vás provedou tři účinkující – František Groessl (Český svaz ochránců přírody Libosváry), který se na problematiku dívá z pohledu člověka žijícího na venkově, ředitel CHKO Český les a regionálního pracoviště AOPK ČR Tomáš Peckert a Milena Prokopová, vedoucí Oddělení sledování stavu biodiverzity CHKO Český les a regionálního pracoviště AOPK ČR. Zaměří na návrat vlků z pohledu státní ochrany přírody.

“Vlků na území České republiky přibývá a podle posledních dat z analýzy fotopastí a pozorování se na našem území pohybuje až 70 těchto šelem. V přednášce se budeme zabývat aktuální situací vlků v České republice a Plzeňském kraji a zkusíme přiblížit, jaký je život vlků a jejich místo v přírodě,” říká za pořádající oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání Martin Merta.

Jakub Truneček

21. 05. 2019, 17:00

14 March
Absolventi Studenti Zaměstnanci