Amerika tradiční i moderní

15. května, 17:00

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, Smetanovy sady 2

Beseda Další vzdělávání Veřejnost

Přednáška Tomáše Hostýnka z Fakulty filozofické bude věnována Spojeným státům americkým ve 21. století, jejich hodnotám a kultuře na pozadí velkých celospolečenských změn.

Vstup: volný
Určeno pro: veřejnost, studenty, akademiky

Tomáš Hostýnek se pokusí některé tyto významné jevy přiblížit optikou státu Washington, kde měl možnost krátkodobě pobývat. Právě stát Washington, jakožto multikulturní studnice, představuje vhodnou výzkumnou oblast pro výše uvedené záležitosti.

Tomáš Hostýnek působí na Katedře anglického jazyka a literatury Fakulty filozofické ZČU. Věnuje se převážně výzkumu anglofonní populární kultury, konkrétně komiksů, populární i vážné hudby, kinematografie a videoher. Na katedře vede kurzy věnované např. americkým reáliím či akademickému psaní.

Přednáška je součástí cyklu Do světa, který pořádají ve spolupráci Fakulta filozofická Západočeské univerzity a Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje.

Vstup je volný.

Fakulta filozofická

Šárka Stará

15. 05. 2019, 17:00