Soutěž The Falling Walls Lab vyzývá studenty a začínající vědce s myšlenkou

Soutěž Studenti Univerzita

Přihlaste se do konce června a poperte se o postup na celosvětové finále v Berlíně. Odměna za to stojí.

Inovátoři, průkopníci, vizionáři, zbystřete. Nosíte v hlavě výjimečnou myšlenku, o které by se měl dozvědět celý svět, a dokážete ji anglicky odprezentovat během tří minut? Právě pro vás se chystá další ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic.

Organizátoři z výzkumného centra CEITEC spolu s DAAD, německým velvyslanectvím v Praze, společností xITEE, VIDA! centrem, TA ČR a agenturou CzechInvest dávají studentům či začínajícím vědcům možnost představit jejich výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě, uspět a tím i nastartovat úspěšnou kariéru.

Vloni se to podařilo Markétě Klíčové z Technické univerzity v Liberci. Představila, jak mohou nanotechnologie pomoci ke snížení komplikací po operacích trávicí soustavy a uspěla nejen v českém kole Falling Walls Lab, nýbrž také na celosvětovém finále v Berlíně, kde vyhrála cenu publika a zviditelnila tak sebe i svoji alma mater. Kromě toho získala i finanční odměnu„Odnesla jsem si nepopsatelný pocit, kdy 100 finalistů z celého světa sdílelo jedno pódium a prezentovalo unikátní řešení širokého spektra problémů. Každý jednotlivec z jiné části světa, s jinou minulostí a kulturou, ale všichni společně za jedním cílem – bořit imaginární zdi dnešního světa a dělat ho lepším,“ řekla.

České kolo Falling Walls Lab se uskuteční 2. října v Brně, uzávěrka přihlášek je 30. června.  Světové finále v Berlíně, kam postoupí vítěz, připadá na 8. listopad.

Přihlásit se můžete zde. Více informací včetně najdete pod tímto článkem i na webu nebo facebooku Falling Walls Lab Czech Republic.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

15. 05. 2019


Na Západočeské univerzitě se učí i žáci Církevního gymnázia

Další vzdělávání Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

15. 10. 2019

Akademičtí pracovníci se mohou hlásit na intenzivní kurz angličtiny

Další vzdělávání Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

21. 10. 2019

Západočeská univerzita přivítala absolventy a zaměstnance Vysoké školy strojní a elektrotechnické

Absolventi Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

18. 10. 2019