Fakulta filozofická uspořádala mezinárodní konferenci věnovanou šíitskému islámu

Konference Univerzita Veřejnost

Katedra blízkovýchodních studií Fakulty filozofické ZČU s asistencí Centra globálních studií Akademie věd ČR uspořádala 14. května mezinárodní konferenci Shi‘ite Islam and the Challenges of the Present Time.
Konference se uskutečnila v reprezentativních prostorách Akademie věd na Národní ulici v Praze, kam s příspěvky dorazili účastníci z univerzit v Bagdádu a Karbalá (Irák), Qomu (Írán), z anglického Exeteru, rakouské Akademie věd a samozřejmě z českých vědeckých institucí včetně Západočeské univerzity v Plzni. Konferenci, která vzbudila velký zájem a pozitivní ohlasy, zamýšleli její organizátoři jako výzvu k systematičtějšímu českému výzkumu dosud v podstatě opomíjeného šíitského islámu.

Fakulta filozofická

Naděžda Hlaváčková

22. 05. 2019

Jak vyučovat generaci Z? Účastníci konference hledali odpovědi