Paramláďata z Fakulty zdravotnických studií vybojovala vítězství

Soutěž Studium Úspěchy

Studenti plnili úlohy na stanovištích a skvěle obstáli v konkurenci.

Tým Fakulty zdravotnických studií Paramláďata – ZČU Plzeň (studenti oboru zdravotnický záchranář Tomáš Brůžek, Vojtěch Jahn a Daniel Karafiát) se od čtvrtka 16. do soboty 18. května zúčastnil prestižní soutěže Den první pomoci, kterou každoročně pořádá Lékařská fakulta Ostravské univerzity v Ostravě. Větší úspěch si studenti ani nemohli přát - v konkurenci dalších čtrnácti týmů totiž Paramláďata zabodovala a přivezla pro svoji fakultu skvělé 1. místo.

Den první pomoci je soutěž pořádaná ve spolupráci katedry intenzivní medicíny, urgentní medicíny a forenzních oborů při Lékařské fakultě Ostravské univerzity v Ostravě a DPP - Den první pomoci. Soutěží především studenti denní formy oboru zdravotnický záchranář na vyšších odborných a vysokých školách v ČR i zahraničí. Jedná se o vícedenní setkání studentů jednotlivých škol, při kterém mohou porovnat své doposud získané zkušenosti a znalosti, které převádějí do praxe během simulovaných situací vycházejících z reálných výjezdů posádek zdravotnické záchranné služby. Během několika soutěžních etap studenti plní předem připravené soutěžní úkoly, při nichž se chovají jako skutečná posádka RZP při výjezdu a postupují dle platných standardů a kompetencí.

Také letos plnili studenti rozličné úkoly na čtrnácti stanovištích v denní a noční etapě. Za nejtěžší stanoviště označili studenti Fakulty zdravotnických studií úlohu s operací, při které probíhal nelegální odběr orgánů, operatér utekl a nechal jim probouzejícího se pacienta s otevřenou dutinou břišní.

Paramláďatům moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy!

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová

24. 05. 2019


Fakulta elektrotechnická představila projekt zaměřený na elektrifikaci dopravy

Spolupráce Tisková zpráva Věda

Fakulta elektrotechnická

26. 11. 2019

Hokejisté ZČU a Lékařské fakulty svedou Bitvu o Plzeň

Sport Studenti Veřejnost

Celouniverzitní

20. 11. 2019

Týden vědy a techniky se opět konal také na Západočeské unvierzitě

Univerzita Věda Veřejnost

Celouniverzitní

19. 11. 2019