Zástupci irácké ambasády se zajímali o možnosti spolupráce se ZČU

Spolupráce Studium Univerzita

V úterý 28. května navštívili Západočeskou univerzitu (ZČU) dva zástupci Velvyslanectví Irácké republiky v ČR. Jejich zájem směřoval především k možnostem studia iráckých studentů na ZČU.

Zástupce irácké ambasády přivítala na Západočeské univerzitě prorektorka pro internacionalizaci Dita Hommerová. Elaaf Rajih Hadi a Breen Saeed Tahseen pak o konkrétních možnostech spolupráce jednali s proděkanem Fakulty filozofické Janem Záhoříkem a proděkanem Fakulty elektrotechnické Janem Michalíkem. Jednání se zúčastnila také Kateřina Newton z oddělění zahraničních vztahů této fakulty.  

Fakulta filozofická, která intenzivně rozvíjí spolupráci s africkými univerzitami, například v Súdánu, Etiopii, Maroku nebo Pobřeží slonoviny, vítá podle proděkana Jana Záhoříka možnost navázat kontakt také s univerzitami v Iráku.

Velký zájem probudila u představitelů iráckého velvyslanectví Fakulta elektrotechnická a možnost studia především doktorských studijních programů. „Věřím, že nejlepší cesta ke spolupráci vede přes doktorské studijní programy,“ uvedl Elaaf Rajih Hadi. Detailně se však zajímal také o uplatnění postdoktorandů a o podmínky studia bakalářských a magisterských programů. Ocenil přitom jak vysokou úroveň fakulty v oblasti vědy a výzkumu, tak vstřícné finanční podmínky studia.

Po setkání v budově rektorátu si hosté s velkým zájmem prohlédli laboratoře Fakulty elektrotechnické a výzkumného centra RICE. V závěru své návštěvy si prošli také kampus ZČU.

Galerie


Fakulta elektrotechnická

Pavel KORELUS

28. 05. 2019


Tým studentů Fakulty ekonomické obsadil 3. místo v soutěži Coca-Cola Management Challenge

Soutěž Studenti Úspěchy

Fakulta ekonomická

10. 03. 2020

Europoslanec Luděk Niedermayer přednášel na Fakultě ekonomické

Beseda Přednáška Studenti

Fakulta ekonomická

06. 03. 2020

Osiřelé počítače ZČU nezahálí. Pomáhají hledat lék na COVID-19

COVID-19 Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

19. 03. 2020