Bavorsko: na cestě za poznáním sousedů

19 June

19. června, 17:00

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, Smetanovy sady 2

Beseda Další vzdělávání Veřejnost

Poslední část cyklu cestopisných přednášek Do světa, který pořádá Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje ve spolupráci s Fakultou filozofickou ZČU, zavede posluchače do sousedního Bavorska.

Vstup: volný
Určeno pro: studenty, akademiky, veřejnost

Přednáška vás provede zajímavými místy nejbližších sousedů našeho kraje a představí Bavorsko jako atraktivní cíl pro cestu za poznáním, kulturou, studiem a zážitky. Za dobrodružstvím se totiž nemusíme vydávat daleko, stačí přejet či přejít hraniční hory a dobrodružná cesta může začít. Zajímá vás, co máme s Bavory společného? Jaké rozdíly musíme naopak překonávat? A jak se dívají na české turisty? Kde v Bavorsku hledat české stopy? A co se Češi od Bavorů naučili? Nechte se překvapit Bavorskem, jak ho možná ještě neznáte…

Andrea Königsmarková z katedry germanistiky a slavistiky Fakulty filozofické ZČU se zabývá česko-německými vztahy, jejich kořeny a projevy jazykovými a kulturními. Ve své tvůrčí činnosti akcentuje zejména jejich interregionální rozměr. Pro tematiku česko-bavorskou se snaží nadchnout nejen své studenty, ale pokouší se hravým a srozumitelným způsobem zprostředkovat mnohasetletou společnou historii i dětem.

Fakulta filozofická

Šárka Stará

19. 06. 2019, 17:00

14 November