Tým cyklistů ZČU uspěl ve výzvě Do práce na kole

Sport Úspěchy Zaměstnanci

Ačkoliv byla akce letos poznamenána nepřízní počasí, Západočeská univerzita se v celkovém hodnocení rozhodně neztratila.

V průběhu celého května museli účastníci celorepublikové výzvy Do práce na kole dojíždět do zaměstnání s využitím jakéhokoliv bezmotorového prostředku, tedy jízdního kola, koloběžky, bruslí, skateboardu, ale počítala se i chůze a běh. Pro účast v soutěži bylo potřeba vytvořit s kolegy tým o dvou až pěti lidech.

Na Západočeské univerzitě se do výzvy, která upozorňuje na to, že po městě se dá cestovat i jinak než autem, přihlásilo jedenáct osob, které vytvořily tři týmy. Celkem se akce Do práce na kole zúčastnilo v Plzni 1064 jednotlivců v 279 týmech.

Nejlepším mužem na ZČU a celkově osmým v Plzni byl s nájezdem 1 334,5 km Michal Michl, vedoucí Investic z týmu PSI, tedy Provoz a služby-Investice. Nejlepší ženou na ZČU byla s nájezdem 303,7 km Martina Větrovská ze stejného týmu. „Původně jsme byli přihlášeni jako tříčlenný tým, ale těsně před začátkem závodu se zranil Tomáš Linda a musel se ze soutěže odhlásit,“ vysvětluje Michal Michl. Tým měl i svého trenéra, maséra a psychologa, a to v osobě Zdeňka Kratochvíla, kolegy cyklistů z Provozu a služeb.

V rámci soutěže se účastníci mohli zapojit do několika soutěžních kategorií zaměřených například na pravidelnost nebo délku jízdy. V hodnocení pravidelnosti si v Plzni tým PSI s výkonem 100 %  vyjezdil dělené 1.místo.

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

10. 06. 2019


Akademici na bruslích budou letos bojovat o Pohár Jana Palacha

Sport Studenti Univerzita

Celouniverzitní

12. 08. 2019

Fakulta elektrotechnická uspořádala konferenci věnovanou průmyslovému inženýrství

Konference Spolupráce Věda

Fakulta elektrotechnická

26. 07. 2019

Západočeská univerzita chce podpořit tvůrce porcelánu a keramiky

Spolupráce Tisková zpráva Veřejnost

Celouniverzitní

17. 07. 2019