Zaměstnanci budou soutěžit v poskytování první pomoci

Soutěž Univerzita Zaměstnanci

Zúčastnili jste se kurzu první pomoci a kurzu modelových situací? Byli jste na jiné výuce první pomoci a chcete poměřit své znalosti a dovednosti s ostatními akademiky a pracovníky ZČU? Můžete!

Celoživotní a distanční vzdělávání ZČU už rok připravuje spolu se studenty a absolventy oboru Zdravotnický záchranář Fakulty zdravotnických studií kurzy první pomoci. Základním kurzem prošlo více než 280 zaměstnanců univerzity a také díky němu zachránily dvě zaměstnankyně NTC dva lidské životy při autonehodě.

Vzhledem k velkému zájmu o možnost vyzkoušet si více modelových situací při poskytování první pomoci teď CŽV ve spolupráci s FZS připravily Záchranářský víceboj pro pracovníky ZČU, který se uskuteční ve středu 26. června od 9 do 13 hodin. V areálu univerzity na Borech bude čekat několik stanovišť, kde si budete moci vyzkoušet situace, které se v životě mohou přihodit, a je dobré vědět, jak na ně reagovat.

Těšte se na realisticky maskovaná zranění, studenty a absolventy oboru Zdravotnický záchranář z Fakulty zdravotnických studií, příjemné občerstvení a věcné ceny pro vítěze soutěže. Rozhodně se nemusíte bát, že se ztrapníte nebo znemožníte, jedná se o nácvik, který má vést ke zlepšení vašich dovedností, tak se nebojte a přijďte si zamazat ru(kavi)ce!

1. Utvořte 2-3 členný tým, ve kterém se vám bude dobře pracovat a užijete si to spolu
2. Zapište se do registračního formuláře
3. Vezměte si pohodlné oblečení, které lze zamazat a dorazte v daný čas na místo určení
4. Dobrou náladu vezměte s sebou, ostych nechte doma

Přihlásit se můžete online, uzávěrka přihlášek je v pátek 21. června.

Jakub Truneček

11. 06. 2019

Tři králové po roce opět koledovali na Západočeské univerzitě

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci